Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr Marta Dalecka UZ z nagrodą Fair Play Akademickiego Związku Sportowego

25 października 2021 r.

 

GalaAZS2021_fotPawelSkraba_227.jpg

Gala Sportu Akademickiego w Gdańsku, dr Marta Dalecka; fot. Paweł Skraba

21 październikabr. w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której nagrodę Fair Play AZS otrzymali liderzy Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami za realizację wydarzenia sportowego "Igrzyska bez barier". Miło nam poinformować, że pomysłodawcą pilotażowego ogólnopolskiego projektu dla dzieci z niepełnosprawnościami jest wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego - dr Marta Dalecka, która jest jednym z wspomnianych liderów.

 

Pierwsza edycja Igrzysk bez barier odbyła się w Warszawie w dniach 24-26.09.2021r. W zmaganiach uczestniczyło ponad 120 niepełnoletnich uczestników z całej Polski w konkurencjach lekkoatletycznych, tenisie stołowym i bocci. Do stolicy przyjechały reprezentacje 22 szkół, ośrodków i klubów, których uczniami lub członkami są dzieci z niepełnosprawnościami. Impreza realizowana przez Akademicki Związek Sportowy podczas Europejskiego Tygodnia Sportu dedykowana była uczestnikom z roczników 2006-2010. Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do wznowienia aktywności sportowej po długiej pandemicznej przerwie.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z dr Martą Dalecką,  wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami, która była gościem 20. odcinka CAFE AZS.
Pani prezes ma plan, tym planem jest pokazanie, poprzez m.in. Igrzyska Bez Barier, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do uprawiania sportu. Barierą mogą być co najwyżej ograniczenia, które mamy w głowach.

 

Rozmowa m.in. na:

Spotify::

Pasja AZS::

 

 

 

Gala Sportu Akademickiego.jpg
Liderzy Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami podczas Gali Sportu Akademickiego w Gdańsku; od lewej: Marta Dalecka, Fryderyk Musielak, Dominika Hofman, Ewa Milun-Walczak, Aneta Popławska, Marta Gębala; fot. arch. prywatne
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT