Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr Piotr Mysiak z WPA UZ ponownie doceniony w strukturach Komisji Europejskiej

26 września 2019 r.

 

dr Piotr Mysiak.jpg

fot. K. Adamczewski, na zdjęciu: P. Mysiak

Miło nam poinformować, że dr Piotr Mysiak - Prodziekan d.s. Jakości Nauki i Jakości Kształcenia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego znalazł się w wąskim gronie ekspertów wybranych na członków  Zgromadzenia Komisji Misyjnej d.s. Adaptacji do Zmian Klimatycznych (Mission Assembly for Adaptation to Climate Change, including Societal Transformation).  

Zgromadzenie to stanowi organ pomocniczy  jednej z  pięciu głównych europejskich misji badawczych i innowacyjnych, stanowiących część programu „Horyzont Europa” (2021–2027). Jest to pokłosie działań Komisarza UE ds. Badań, Nauki i Innowacji, Carlosa Moedasa, który podczas nieformalnej Rady Ministrów ds. Badań Naukowych w Helsinkach w lipcu 2019  r. ogłosił jakie  komisje misyjne (mission boards) zostaną utworzone oraz ich przewodniczących. W perspektywie programu Horyzont Europa (2021-2027) mission boards mają zająć się przede wszystkim poszukiwaniem i opracowywaniem na niwie eksperckiej rozwiązań problemów – wyzwań natury globalnej, a są to: choroby nowotworowe, zmiany klimatu, zdrowe oceany, miasta neutralne dla klimatu oraz zdrowa gleba i żywność.

Sukces dra Piotra Mysiaka jest tym większy, że o kilkadziesiąt miejsc w opisywanych ciałach ubiegało się ponad 2 tysiące osób z całej Europy.

Gratulujemy!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT