Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Drużyna RoboCraft z UZ zdobyła III miejsce podczas ogólnopolskich zawodów KrakRobot!

dyplom krak.jpg

31 maja 2016 r. 

 

Z przyjemnością informujemy, iż drużynowa reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Robotyki RoboCraft działającego na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ zdobyła chlubne III miejsce w ogólnopolskich zawodach KrakRobot, które odbyły się 28 maja 2016 roku w Krakowie! Jest to kolejna edycja zawodów z udziałem reprezentacji UZ, ale pierwsza, w której drużyna naszej uczelni stanęła na podium.

 

 

Opiekunem koła jest dr hab. inż. Maciej Patan, prof. UZ. Członkowie medalowej drużyny to: Karol Bugała, Dariusz Kaczmarek, Kamil Klimkowicz. Wsparcie: Maciej Jaroszyk i Paweł Futro.

(Szczegóły na:  http://www.issi.uz.zgora.pl/files/KrakRobot_2016.pdf)

 

 

KrakRobot to ogólnopolski festiwal robotyki, a składają się nań zawody, warsztaty oraz pokazy robotów. W trakcie wydarzenia oprócz rozgrywek konkursowych, do których zawodnicy przygotowywali się przez kilka ostatnich miesięcy, odbyły się także pokazy robotów oraz warsztaty i zawody dla widzów (walki zdalnie sterowanych robotów).

 


W ramach zawodów KrakRobot kilkuosobowe drużyny budowały i programowały roboty przy użyciu zestawów LEGO Mindstorms. Zawodnicy rozwiązywali skomplikowane zadania, używając zaawansowanych algorytmów i pomysłowych konstrukcji. Widzowie mogli oglądać rozgrywki toczące się równolegle na kilku planszach. Więcej o zawodach na http://krakrobot.pl .

 

 

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i jej  Opiekunowi!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT