Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dwie spółki z UZ nagrodzone podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

11 października 2021 r.

Polska Nagroda Przedsiębiorczości dla LOIiWA Wojciech Szefner.jpg

Wojciech Szefner prezes LOIiWA z Grand Prix. Fot. Materiały archiwalne LOIiWA.

W dniach 5- 7 października br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości. Jest on  platformą wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców oraz polityków tj. prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki. Wydarzenie zgromadziło 200 prelegentów – ekspertów z różnych obszarów i dziedzin życia społeczno-ekonomicznego oraz 40.000 uczestników on-line.  Organizatorem Kongresu była Polska Agencja Przedsiębiorczości, natomiast współorganizatorem Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości. 

 

Miło nam poinformować, że podczas tego wydarzenia dwie spółki UZ otrzymały nagrody. Prezes Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych sp. z o.o. Wojciech Szefner odebrał Grand Prix Polską Nagrodę Innowacyjności 2020/2021 przyznaną spółce z Kalska. Jest ona gratyfikacją za działalność innowacyjną spółki w latach 2020/2021, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz polskich przedsiębiorców. Grand Prix jest podkreśleniem wkładu spółki w działalność badawczo-rozwojowo-wdrożeniową, mającą szczególne znaczenie w procesie tworzenia innowacji. Nagroda to krok w kierunku zwiększenia rozpoznawalności spółki na polskim rynku. Sprzyja ona także pozyskiwaniu nowych kontaktów biznesowych. Już sam kongres stał się do tego idealną okazją, a to dopiero początek działań w kierunku innowacji – zarówno dla samej spółki, jak i nowo zawiązanych, dobrze rokujących na przyszłość, partnerstw.Ponadto Polska Agencja Przedsiębiorczości drugi rok z rzędu przyznała Centrum Energetyki Odnawialnej sp. z o.o. z Sulechowa nagrodę Grand Prix EKOSTRATEG 2020/2021. 

To wyróżnienie przyznawane jest podmiotom, których działalność cechuje troska o stan naszej planety i stosowanie innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań. Środowisko przedsiębiorców doceniło działania CEO, którego podstawowym celem jest propagowanie odnawialnych źródeł energii i czystej energii elektrycznej, zarówno w biznesie jak i w lokalnym społeczeństwie. 

 

Serdecznie gratulujemy zdobytych nagród.  :)

 

EKOSTRATEG.jpg Polska Nagroda Przedsiębiorczości dla LOIiWA.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT