Dwóch profesorów z UZ na liście 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia

18 stycznia 2017 r.

 


Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski z Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie (49. pozycja). Prof. Z. Izdebski jest jedynym nie lekarzem w tej kategorii.  Natomiast na 24. miejscu uplasował się prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, który z Uniwersytetem Zielonogórskim (z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu) jest związany od tego roku akademickiego. Profesor jest kardiologiem specjalizującym się w zaburzeniach lipidowych i nadciśnieniu tętniczym.

 

 

 

prof. Izdebski 2.jpg Maciej-Banach.jpg
1. prof. Zbigniew Izdebski 2. prof. Maciej Banach


Lista 100 to zestawienie najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia. Tworzona przez "Puls Medycyny" od ponad 10 lat, cieszy się uznaniem środowiska. Wyboru osobistości, które znajdą się w rankingu, dokonuje jury złożone z ekspertów powołanych przez redakcję „Pulsu Medycyny”. Listy 100 tworzy się w dwóch kategoriach: wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz znacząca rola w systemie ochrony zdrowia.

 

Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła jurorom do oceny ponad 300 osób nominowanych do obu wyróżnień. Zgodnie z regulaminem, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2016 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.


Jeśli kandydat był oceniany w obu kategoriach i w obu znalazł się w czołowej setce, został umieszczony tylko w jednej z nich — tej, na której zajął wyższe miejsce.

 

http://listastu.pulsmedycyny.pl/

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT