Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dzień Otwarty kierunku budownictwo na UZ

28 listopada 2022 r.

 

PRProf. Krzysztof Gałkowski z UZ w czołówce naukowców w rankingu portalu Research.com (1).png

Uczestnicy Dnia Otwartego kierunku "budownictwo" na UZ; fot. K. Urbańska

W piątek, 25 listopada 2022r. w Instytucie Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się DZIEŃ OTWARTY KIERUNKU BUDOWNICTWO. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z dwóch zielonogórskich liceów (Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i 5 ) oraz uczniowie z Zespołu Szkół z Drezdenka i Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych z Leszna. Łącznie przyjechało 150 uczniów. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia prowadzoną przez Instytut i zadać pytania absolwentowi mgr inż. Grzegorzowi Sachar, dotyczące przebiegu kariery zawodowej inżyniera budownictwa.


Nasi absolwenci kierunku budownictwo pracują jako kierownicy budów, wykonawcy lub projektanci w całej Polsce, zdobywają uprawnienia budowlane i podwyższają swoje kwalifikacje z czego jesteśmy niezmiernie dumni o czym wspominała dyrektor Instytutu Budownictwa - dr hab. inż. Beata Nowogońska, prof. UZ.

 

Po części ogólnej dla uczniów przygotowano warsztaty i pokazy zorganizowane przez pracowników Instytutu Budownictwa m.in. :

 • Materiały budowlane.
 • Zobaczyć niewidzialne: Kamera i telefon w pomiarach odkształceń elementów konstrukcyjnych, Kolorowe naprężenia, Gdzie ucieka ciepło?
 • Mechanika eksperymentalna materiałów i konstrukcji.
 • Badanie udarności metalu metodą Charpy’ego.
 • Zielona energia.
 • Sprzęt geodezyjny stosowany w pomiarach inżynierskich.
 • Teoria babek z piasku.
 • Modelowanie 3D konstrukcji stalowych.
 • Zwiedzanie Laboratorium Dróg i Mostów.

   

Ponadto można było: spotkać się ze studentami z Koła Naukowego Nowocześni Budowlańcy, którzy opowiadali uczniom o studiowaniu budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim, wziąć udział w konkursach oraz wygrać ciekawe nagrody. Przy stoisku koła naukowego zorganizowano również wystawę prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich absolwentów kierunku budownictwo nagrodzonych w organizowanym przez Lubuską Izbę Budownictwa konkursie na najlepszą pracę dyplomową.
 

Organizatorzy akcji czyli Instytutowy Zespół ds. Promocji, któremu przewodniczy dr inż. Krystyna Urbańska dziękują wszystkim Pracownikom Instytutu Budownictwa oraz Studentom za przygotowanie, wsparcie i udział w tym wydarzeniu.


Dziękujemy również Dyrekcjom Szkół za umożliwienie Uczniom przybycia na Dzień Otwarty kierunku Budownictwo.  Cieszymy się, że Uczniowie mogli poznać bliżej Instytut Budownictwa, jego kadrę i infrastrukturę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce!

 

 

 

 

4.jpg 6.jpg 7.jpg
IMG_5218.JPG IMG_5199.jpg IMG_5201.JPG

Uczestnicy Dnia Otwartego kierunku "budownictwo" na UZ; fot. Agnieszka Kowalczyk

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT