Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dziewczyny w Nowych Technologiach – konkurs dla studentek

23 kwietnia 2015 r.

 

Dziewczyny w Nowych Technologiach_Katarzyna Biernat.jpg Dziewczyny w Nowych Technologiach_Katarzyna Bukowska.jpg

 

Dziewczyny siłą rozwoju
gospodarczego i nowych technologii

 

Choć sektor nowych technologii rozwija się wyjątkowo dynamicznie, zaledwie 30% z około 7 milionów osób pracujących w tej branży stanowią kobiety. Dziś, w ramach Światowego Dnia Kobiet w ICT, Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz trzeci zachęca studentki kierunków ścisłych i technicznych do udziału w konkursie Dziewczyny w Nowych Technologiach, w którym nagrodami są staże w 10 firmach sektora ICT, w tym dwa trzymiesięczne, płatne staże w polskim oddziale Microsoft.

 

Konkurs jest częścią szerszego projektu Dziewczyny w Nowych Technologiach, promującego udział kobiet w sektorze nowych technologii oraz przełamywanie stereotypów w tym zakresie.

 

Do 30 kwietnia studentki co najmniej II roku studiów mogą rozwiązać zadanie informatyczne, przygotowane przez jedną z firm partnerskich i zdobyć szansę na staż w Microsoft Polska, CISCO Systems Poland, SAS Institute, Sygnity, Motorola Solutions Polska, ośrodku TVP Technologie, GTECH Polska, Aviva Polska, GFT lub Huawei Polska.

 

Microsoft po raz drugi dołączył do grona partnerów konkursu Dziewczyny w Nowych Technologiach. W tym roku firma oferuje dwa płatne, trzymiesięczne staże w warszawskim biurze firmy. Najlepsze kandydatki będą ubiegać się stanowisko w zespole inżynierów wspierających technicznie największe firmy w Polsce i Europie oraz miejsce w zespole Microsoft Enterprise Services, który zajmuje się m.in. wdrożeniami rozwiązań Microsoft w polskich i światowych organizacjach.

 

Mimo szans stwarzanych przez sektor technologiczny reprezentacja kobiet jest zdecydowanie niewystarczająca. Ocenia się, że gdyby kobiety zajmowały stanowiska informatyczne tak często jak mężczyźni, roczny europejski PKB wzrósłby o około 9 mld euro - to pokazuje, jak znaczący jest potencjał kobiet w kontekście lokalnych gospodarek i konkurencyjności krajów.

 

Konkurs Dziewczyny w Nowych Technologiach został objęty Patronatem Honorowym Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP.

 

Dodatkowe informacje o konkursie są dostępne na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT