Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Efektywne wyszukiwanie e-zasobów Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

9 lutego 2021 r.

biblioteka UZ.JPG

Biblioteka UZ. Fot. Mamert Janion.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz firma EBSCO zapraszają pracowników i studentów uniwersytetu na szkolenie z efektywnego wyszukiwania materiałów naukowych dostępnych w BUZ.


Szkolenie rozpocznie się od prezentacji Power Point, podczas której zostaną omówione dostępne zasoby, w szczególności baza Academic Research Source, która stanowi bogate źródło czasopism naukowych oraz blisko 200 000 e-książek.


Następnie na kilku praktycznych przykładach prowadzący pokażą jak wyszukiwać potrzebnych nam publikacji. Opowiedzą o wyszukiwarce naukowej EDS, która umożliwia odkrywanie docelowo wszystkich źródeł dostępnych w bibliotece. Wyszukiwarka naukowa EDS zostanie porównana z wyszukiwarką Google Scholar dla bardziej efektywnej pracy. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli między innymi jak wyszukiwać, jak znaleźć pełny tekst, jak korzystać z e-książek EBSCO, jak pobierać artykuły, jakie korzyści płyną z posiadania indywidualnego konta Moje EBSCOhost.

 

Szkolenie poprowadzi: Urszula Nowicka, trener EBSCO.

 

Szkolenie odbędzie się we  czwartek, 18 lutego 2021 r., w godzinach 10:30-11:30.


-------------------------------------------------------

Rejestracja: https://ebsco-polish.webex.com/ebsco-polish/k2/j.php?MTID=tcf43a25d3abf82bc5a04141e58b6cff3


Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail wraz z linkiem do sesji. Dodatkowo, 24h i 1h przed sesją wysłane zostanie przypomnienie o zbliżającym się terminie spotkania.
 

Logowanie do programu WebEx

Około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania należy kliknąć link sesji dostępny w potwierdzeniu rejestracji i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Przy korzystaniu z narzędzia WebEx po raz pierwszy, system zostanie pobrany na Państwa komputery. Istotne jest podłączenie opcji audio, aby móc usłyszeć prowadzącą. Dla ułatwienia organizatorzy przesyłają Państwu instrukcję logowania, która znajduje sie poniżej.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT