Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ekipa „Z indexem w podróży” dotarła już do Nowego Jorku

22 stycznia 2016 r.

 

 

Już osiem miesięcy ekipa „Z Indexem w podróży” jest poza domem. Podróżnicy przesyłali kolejny raz kilka słów o tym co się u nich dzieje. Śmiałkowie dotarli właśnie do Nowego Jorku, gdzie dojdzie do kolejne wymiany ekipy. Do domu wraca Łukasz Kot, a jego miejsce zajmie Paulina Niemiec. Kilka dni temu podróżnicy spotkali się z polskiej ambasadzie z wiceambasadorem oraz pracownikami polskiej placówki dyplomatycznej.

 

Otwartość ludzi w USA jest niesamowita, czasami czujemy się jak gwiazdy, ponieważ każdy pyta skąd jesteśmy, co robimy. Przed nami bardzo trudny etap gdyż  robi się coraz zimniej, a ogrzewanie w aucie działa w kratkę. Bus ma coraz większe problemy z jazd,  jednak za Nowym Jorkiem planujemy naprawę samochodu. By oszczędzić parę groszy paczkę z częściami wysłaliśmy z Polski – mówi Mariusz Malinowski, jeden z członków ekipy.

 

Ekipa „Z Indexem w podróży" ma za sobą już ponad 63 tys. km na 4 kontynentach. Odwiedzili  18 państw. Powrót do Zielonej Góry planowany jest w listopadzie tego roku.

 

 

 

ZIWP 1.jpg ZIWP 2.jpg
ZIWP 4.JPG ZIWP 5.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT