Ekoenergetyka zelektryzowała Uniwersytet Zielonogórski!

15 maja 2019 r.

 

We wtorek, 14 maja 2019 r. w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii po raz pierwszy na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się wydarzenie Elektromobilne rewolucje na UZ, zorganizowane przez Ekoenergetykę-Polska Sp. z o.o. i Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Spotkanie zostało poświęcone branży elektromobilności. Celem wydarzenia było aktywne propagowanie nowej wiedzy na temat e-mobilności i budzenia zainteresowania branżą przyszłości. Podczas wydarzenia Wiceprezes Ekoenergetyki-Polska Maciej Wojeński opowiedział studentom i kadrze uniwersyteckiej o historii firmy, o jej początkach na Uniwersytecie Zielonogórskim, dynamicznym rozwoju, jak również o usługach i produktach przyszłości.

 

Po prezentacji, zainteresowani studenci uczestniczyli w warsztatach tematycznych poprowadzonych przez specjalistów z Ekoenergetyki. Podczas paneli tematycznych dowiedzieli się jak prowadzić projekty związane z elektromobilnością, na czym polega ta technologia i jak rozwijać systemy informatyczne związane z tą branżą. „Mam nadzieję, że warsztaty będą inspiracją dla tych osób, które chciałyby pracować dla elektromobilności - mówi Wojeński - a w przyszłości wsparłyby nasz zespół inżynierów”. Studenci mieli okazję przyjrzeć się autom elektrycznym z bliska, poznać zarówno teorię, jak i uczestniczyć w pokazach takich samochodów, zobaczyć silnik i udać się w krótką podróż pojazdem.

 

Dzięki Elektromobilnym rewolucjom na UZ studenci dowiedzieli się, że w Zielonej Górze tworzone są elektromobilne technologie przyszłości, jak również, że mogą trafić do tej branży i tworzyć wraz z Ekoenergetyką nową przyszłość.

 

#napędzamyeRewolucję

 

 

DSC00766.jpg DSC00782.jpg DSC00804.jpg
DSC00764ab.jpg DSC00814.jpg DSC00764a.jpg

 

fot. Krzysztof Burda

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT