Expondo przekazuje kolejną darowiznę Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze

25 kwietnia 2019 r.

 

CBO -expondo2.jpg

na zdjęciu: Piotr Galant, prezes expondo Zielona Góra, prezes Zarządu Szpitala dr Marek Działoszyński

23 kwietnia 2019 r. expondo po raz kolejny wsparło zielonogórską placówkę medyczną. Szpital Uniwersytecki otrzymał darowiznę w postaci najwyższej klasy narzędzi chirurgicznych, które trafiły  na Centralny Blok Operacyjny. Warto podkreślić, że tylko w ubiegłym roku w zielonogórskim szpitalu wykonano blisko 16 tysięcy zabiegów operacyjnych.

 

–  Dzięki wsparciu expondo mieszkańcy Zielonej Góry mogą bezpośrednio korzystać z przekazanej darowizny. Podarowany sprzęt nie tylko usprawni prace lekarzy, ale przede wszystkim wpłynie na lepsze wyposażenie bloku operacyjnego i tym samym komfortowe warunki przeprowadzania zabiegów. podkreśla Sylwia Malcher – Nowak, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

 

Zestaw przekazanych narzędzi chirurgicznych zawiera profesjonalny sprzęt chirurgiczny, w tym m.in. raspatory, kleszczyki czy osteotomy. Na blok operacyjny Szpitala Uniwersyteckiego trafiły również pincety, nożyczki czy pojemniki, które posłużą nie tylko do użytku lekarzy, ale również do edukacji studentów uczelni medycznych – przyszłych chirurgów.

 

– Jako firma mocno zakorzeniona w Zielonej Górze chcemy angażować się w działania, które bezpośrednio służą lokalnemu społeczeństwu. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jest ważnym regionalnym ośrodkiem o najwyższej referencyjności i bardzo cieszymy się, że udało nam się znowu go wesprzeć. To ważne, by współpraca biznesu z instytucjami sektora publicznego generowała  długofalowe korzyści dla wszystkich zainteresowanychkomentuje Piotr Galant, prezes expondo Zielona Góra.

 

- Cieszę się, że wsparcie ze strony firmy expondo nabrało charakteru cyklicznego podkreśla prezes Zarządu Szpitala dr Marek Działoszyński. Pod koniec ub. roku otrzymaliśmy duże wsparcie rzeczone dla Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Udarowym, tym razem dla Centralnego Bloku Operacyjnego. Godny podkreślenia jest fakt, iż właściciele firmy sami wyszli z inicjatywą cyklicznej pomocy dla naszego szpitala i  - jak widać – dotrzymują słowa. Co ważne – wsłuchują się w nasze potrzeby i konsultują z  naszym personelem kolejne zakupy. A następnie  konsekwentnie je realizują. Bardzo dziękujemy. 

 

 

 

CBO-expondo1.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT