Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Gala Charytatywna z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa na UZ

26 lutego 2016 r.

 

Zespół Downa.jpg

 

 

W sobotę, 19 marca br. w godz. od 18.00 do 20.00 w Ali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się Gala Charytatywna, organizowana z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa przypadającego na 21 marca. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła v-ce prezydent Zielonej Góry, Wioleta Haręźlak.

W trakcie imprezy wystąpią podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze, a także odbędą się licytacje i loteria fantowa mające na celu wsparcie finansowe działań Stowarzyszenia. Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Nowaki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Gorzów Wlkp.


Cegiełki - wejściówki w cenie 20 zł do nabycia na abilet.plŚwiatowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest od 11 lat, a od 2012 roku pod auspicjami ONZ. Wybór 21 marca na obchody Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy (inna nazwa wady to trisomia 21).

W tym dniu na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze
http://zespoldowna.pl/

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT