Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej zaprasza na wystawę retrospektywną poświęconą twórczości Stefana Słockiego

 

 

8 września 2020 r.

 


 

SS9A.jpg

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza do obejrzenia wystawy retrospektywnej  poświęconej twórczości Stefana Słockiego, nestora zielonogórskich artystów plastyków i współtwórcy regionalnego środowiska artystycznego po wojnie.

Stefan Słocki był artystą o wszechstronnym talencie, którego wielowymiarowy dorobek twórczy obejmuje prace malarskie, graficzne, rysunki i rzeźby. Do Zielonej Góry przybył w 1945 roku jako repatriant z kresów wschodnich i stał się pionierem życia artystycznego w naszym regionie oraz animatorem licznych przeglądów plastycznych, plenerów i wystaw. W swojej sztuce poruszał szeroki zakres tematów i stylów, posługiwał się wieloma technikami i konwencjami plastycznymi, nierzadko tworząc własne. Pozostawał wierny stylowi polskiej awangardy artystycznej, którą poznał w latach swojej plastycznej edukacji, przypadającej na czasy międzywojnia. We wrześniu tego roku mija trzydziesta rocznica śmierci Artysty.


Na wystawie prezentujemy prace graficzne zgromadzone w zbiorach biblioteki. Wielobarwne, utrzymane w stylistyce abstrakcji geometrycznej, uderzające charakterystycznym, niepowtarzalnym autorskim stylem. Wyrażają one fascynacje malarza naturą, muzyką, historią i współczesnością oraz ludźmi.

 

Wystawa będzie czynna od 9 września do 7 października 2020 roku w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej. W celu zachowania wymogów sanitarnych prosimy o zwiedzanie wystawy indywidualnie, z zachowaniem dystansu społecznego, z użyciem maseczek lub przyłbic. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.30.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT