Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej zaprasza na otwarcie wystawy prof. M. Berdyszaka Ślepy traf

11 stycznia 2022 r.

 

plakat_Marcin Berdyszak 2022.jpg

We wtorek, 18 stycznia br. Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej zaprasza na otwarcie wystawy prof. Marcina Berdyszaka z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Autor zaprezentuje instalację pt. „Ślepy traf”.  Kuratorem wystawy jest dr Janina Wallis starszy kustosz dyplomowany. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 13.00.
Wystawę można zwiedzać od 18.01 - 28 .02.2022 r. (poniedziałek-piątek) w godz. 8.00 - 19.00. W sobotę od godz. 9.00 – 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

 


MARCIN BERDYSZAK

Urodzony w Poznaniu w 1964 roku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego  i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby.


W latach 1999-2002 prodziekan Wydziału Edukacji Artystycznej w ASP w Poznaniu. W latach 2002-2008 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich i współpracy z zagranicą. Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w latach 2008-2016.


Członek Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego Magazyn, którego jest współzałożycielem wraz z Tadeuszem Wieczorkiem, Piotrem Pawlakiem i Wojciechem Nowakiem.  


Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem, multimediami i malarstwem. Swoje prace prezentował na różnych wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Rosji, Ukrainie, Finlandii, Austrii, Szwecji, Japonii, Meksyku, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Litwie, Szwajcarii, Izraelu, Korei Południowej, Gruzji i USA.


Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej.


Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT