Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Goście z Sarajewa z wizytą na Uniwersytecie Zielonogórskim

31 marca 2022 r.

 

2. Erasmus.jpg

od lewej: prof. Muhidim Mulalic oraz prof. Almasa Mulalic z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie, prof. Marcin Mrugalski - prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą;

W dniach 28 marca - 1 kwietnia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim goszczą prof. Almasa Mulalic oraz prof. Muhidim Mulalic z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie. Profesor Almasa Mulalic wykłada w Instytucie Kulturoznawstwa – kierunek język angielski i literatura, natomiast profesor Muhidim Mulalic jest dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych. Wśród licznych spotkań zorganizowanych dla naszych Gości,  Państwo Profesorowie zostali podjęci przez prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. Marcina Mrugalskiego. Spotkanie, podczas którego omówiono m.in. możliwości przyszłorocznego studyjnego wyjazdu studentów ESN UZ do Uniwersytetu w Sarajewie, odbyło się w towarzystwie pełnomocnika rektora ds. Współpracy z Zagranicą, prof. Marka Smoluka.

 

Państwo Mulalic mieli również okazję do krótkiego spotkania z prorektor ds. Współpracy z Gospodarką, prof. Marią Mrówczyńską oraz Kanclerz UZ - Katarzyną Łasińską. Z nieskrywaną radością nasi Goście z Sarajewa przyjęli też zaproszenie od dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, Ewy Adaszyńskej, na ręce której przekazali swoje najnowsze anglojęzyczne publikacje, które to wzbogacą zbiory naszej biblioteki.

 

Podczas wizyty na UZ,najbardziej emocjonujące spotkanie, odbyło się w biurze ESN, gdzie poza polskimi studentami na gości oczekiwał Berkay Uyar - student z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie, który obecnie przebywa na naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

 

 

3. Erasmus.jpg 9. Erasmus.jpg 4. Erasmus.jpg
1. od lewej: prof. Muhidim Mulalic z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie, Katarzyna Łasińska - Kanclerz UZ, prof. Almasa Mulalic z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie, prof. Maria Mrówczyńska - prorektor ds. Współpracy z Gospodarką; 2. Biuro ESN UZ, Kampus B; 3. od lewej: Ewa Adaszyńska - dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, prof. Almasa Mulalic z Międzynarodowego Uniwersytetu w Sarajewie
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT