I Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia na Uniwersytecie Zielonogórskim

8 czerwca 2016 r.

 

Boccia.jpg

 

W dniach 3-5.06.2016 r. rozegrane zostały I Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do Zielonej Góry zjechało 7 drużyn z całej Polski. Łącznie w turnieju wystartowało 40 osób z niepełnosprawnością, którzy przez 3 dni rywalizowali o najwyższe stopnie podium. W piątek odbyła się weryfikacja zawodników oraz szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu boccia, podczas którego uczestnicy zapoznali się ze specyfiką paraolimpijskiej dyscypliny sportu. Wieczorem, w ramach odbywającego się w Zielonej Górze turnieju World Grand Prix kobiet w piłce siatkowej, wszystkie drużyny udały się na mecz Polska-Kanada.

W sobotę z samego rana rozpoczęły się rozgrywki drużynowe. Do zawodów stawiło się 7 drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Po długich i emocjonujących spotkaniach, obfitujących w precyzyjne i bardzo dokładne uderzenia zostali wyłonieni zwycięzcy:

VII miejsce    AZS UWM w Olsztynie

VI miejsce      KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

V miejsce       AZS UAM w Poznaniu

IV miejsce      AZS UE w  Katowicach

III miejsce      AZS PWSZ Sanok

II miejsce       AZS WSG I w Bydgoszczy

I miejsce       AZS WSG II w Bydgoszczy

 

Jeszcze tego samego dnia rozpoczęły się eliminacje do rozgrywek indywidualnych, rozegrane systemem pucharowy, które zakończyły się w niedzielę. Zwycięzcą został Tomasz Betka UE Katowice.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Projekt współfinansowany był ze środków PFRON, a Organizatorem był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Marta Dalecka

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT