III Szkoła Modelowania Matematycznego na UZ

14 listopada 2017 r.

 

indeks.jpeg

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza studentów i pracowników naszej uczelni na uroczyste otwarcie III Szkoły Modelowania Matematycznego, która rozpocznie się 20 listopada 2017 r. o godz. 9.00 w sali 207 w budynku wydziału, przy ul. Szafrana 4a (bud. A-29).


Jest to cykliczna impreza przeznaczona dla studentów i organizowana przez Ośrodek Zastosowań Matematyki i Informatyki. W tym roku szkoła odbędzie się w dniach 20-24 listopada. Poprzez aktywny udział w zajęciach uczestnicy szkoły będą mogli w praktyce zobaczyć w jaki sposób można zastosować metody i narzędzia matematyczne do rozwiązywania rzeczywistych problemów w różnych sektorach gospodarki oraz jak wyglądają kolejne etapy realizacji projektów – od postawienia problemu, poprzez proces jego modelowania, do prezentacji rozwiązania. Problemy zgłoszone przez firmy Cinkciarz.pl, Eobuwie.pl i INTRA S.A. będą miały różną tematykę. Studenci będą zastanawiali się jak:
 

  • zapobiegać transakcjom arbitrażowym w kontraktach walutowych,
  • prognozować i planować zakupy na podstawie dynamiki sprzedaży,
  • minimalizować koszty w transporcie drogowym.


Praca w zespołach nad postawionymi problemami będzie trwała przez 5 dni, natomiast ostatniego dnia szkoły odbędzie się uroczysta prezentacja studenckich rozwiązań połączona z ich analizą oraz komentarzem ze strony przedstawicieli przemysłu.


W ramach szkoły studenci i pracownicy WMIE będą mieli okazję wysłuchać otwartego wykładu pt. „Analiza danych pomiarowych zużycia mediów oraz elementy modelowania procesów cieplnych w inżynierii środowiska” dr inż. Marcina Klimczaka (Politechnika Wrocławska), który odbędzie się 22 listopada 2017 r. o godz. 14:00 w sali 207, bud. A-29.


Szczegółowy program III Szkoły Modelowania Matematycznego

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT