Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Inauguracja semestru dla studentów rozpoczynających studia na UZ w ramach Programu Erasmus+

9 marca 2022 r.

 

PHOTO-2022-03-07-14-35-50-01.jpg

Uczestnicy programu Erasmus+, Kampus B, bud. A-16, al. Woj. Polskiego 69, aula C; fot. organizatora

W poniedziałek, 7 marca 2022 roku r.  na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się Inauguracja semestru letniego dedykowana zagranicznym studentom rozpoczynających studia na naszej uczelni  w ramach Programu Erasmus+. 

 

W uroczystości wzięło udział 20  studentów z krajów Europy i świata. W auli pojawili się studenci z Hiszpanii, Turcji, Francji, Portugalii, Grecji, a także Gruzji, Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny. Dodatkowo na spotkaniu pojawili się również studenci, którzy są trakcie realizacji studiów i praktyk w ramach Programu Erasmus+.

 

Podczas prezentacji przygotowanej przez Dział Współpracy z Zagranicą, studenci zapoznali się z zasadami funkcjonowania na uczelni i formalnościami związanymi z ich pobytem w Polsce i na Uczelni. Wysłuchali także wystąpień prof. Marka Smoluka z Wydziału Humanistycznego oraz prezentacji przygotowanych przez swoich kolegów - zagranicznych praktykantów i członków ESN UZ.

 

Po części wprowadzającej, uczestnicy inauguracji zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką oraz Kampus B.
 

 

Inauguracja rozpoczęła trwający przez cały tydzień tzw. Orientation Week - tydzień zapoznawczy, organizowany przez ESN UZ, podczas którego studenci poznają infrastrukturę uczelni i walory miasta Zielona Góra.

 

 

 

 

Wszystkim kolegom i koleżankom zza granicy życzymy udanego pobytu!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT