Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Innowacyjny montaż – ogólnopolski konkurs ,,Kronopolu”

28.08.2014

konkurs Kronopol.jpg

Kronopol ogłasza ogólnopolski konkurs pt. „Innowacyjny montaż” na opracowanie nowatorskiego systemu łączenia prefabrykowanych ścian za pomocą szybkozłączy w technologii lekkiego szkieletu. Konkurs ma charakter otwarty i jest kierowany do wszystkich środowisk twórczych – architektów, konstruktorów, projektantów, inżynierów budownictwa, kadry naukowej oraz studentów. 

 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu nowatorskiego rozwiązania ekspresowego montażu i trwałego łączenia ze sobą prefabrykowanych ścian za pomocą technik „szybkozłączy” w systemie budowy domów opartych o technologię lekkiego szkieletu wykonanego z materiałów drewnopochodnych – płyt konstrukcyjno-budowlanych Kronopol OSB/3 i belek dwuteowych Kronopol I-Beam. 

 

Celem konkursu jest popularyzacja systemu budowy domów opartych o konstrukcje drewnopochodne, ekonomiczne w budowie i późniejszej eksploatacji. Dodatkowo, organizatorzy konkursu chcą pokazać sposoby wdrażania optymalnych, nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Liczą szczególnie na młodych, zdolnych konstruktorów, którzy chcieliby zaprezentować swoje pomysły. Wygrana w takim konkursie to nie tylko okazja do sprawdzenia własnych możliwości, ale również ciekawy punkt we własnym portfolio. 

 

Przy ocenie prac jury zwróci uwagę przede wszystkim na następujące cechy projektów:


– jakie czynniki decydują o komforcie montażu konstrukcji z wykorzystaniem zaprezentowanego rozwiązania? Czy i jak komfort łączy się z efektywnością prac na placu budowy?
– czy projekt uwzględnia kwestie ochrony środowiska naturalnego (czy zastosowane materiały, technika montażu wpływają na środowisko, czy materiały podlegają recyklingowi i biodegradacji)?
– jak zaproponowane rozwiązania wpływają na uzyskanie oszczędności finansowych podczas montażu ścian na budowie?
– jakie są najważniejsze czynniki decydujące o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas montażu?
– czy przedstawiona koncepcja została kiedykolwiek wdrożona i wykorzystana w praktyce?

 

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje pomysły w formie opisowej i graficznej.

 

Na autorów najlepszych projektów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.


Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia do dnia 30 listopada 2014 roku. 


Uwaga! W konkursie nie mogą uczestniczyć członkowie rodzin pracowników Kronopolu.

 

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://www.konkurs.kronopol.pl.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT