Instytut Sztuk Wizualnych UZ partnerem 4 Design Days

7 stycznia 2020 r.

 

Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego został w tym roku partnerem instytucjonalnym V edycji 4 Design DAYS – imprezy określanej jako największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości.

 

4 Design DAYS rozpocznie się w czwartek, 6 lutego br. i potrwa do niedzieli, 9 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

 

Uniwersyteckie pracownie projektowe kierunku architektura wnętrz przedstawią w Katowicach realizacje studentów, kadry dydaktycznej i absolwentów Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tematyką projektów jest REDESIGN oraz MULTIFUNKCYJNOŚĆ FORMY. Wystawa zaprezentuje współpracę badawczo-projektową z biznesem, m. in. projekty z wykorzystaniem nietypowych materiałów recyclingu - turbin wiatrowych we współpracy z firmą Anmet. Projekty i prototypy zrealizowano w myśl zasady redesignu. Koncepcje poszukują nowej funkcji dla skrzydeł turbin wiatrowych wykonanych z włókna szklanego i żywicy. W propozycjach projektowych zainspirowano się organicznym kształtem skrzydła oraz jego gabarytami i konstrukcją (w załączniku – Projekt łezka – wizualizacja).

 

Projekty multifunkcyjnych form zrealizowano we współpracy z firmą abiLine, poprzez łączenie, cięcie filcowych materiałów i modularność, szukając nowych wariantów wizualnych, użytkowych i akustycznych. Zatem na wystawie zostaną zaprezentowane różnorodne propozycje projektowe dla przestrzeni publicznych, plenerowych i co-workingowych.

 

Zapraszamy na zielonogórską prezentację. REDESIGN i MULTIFUNCYJNOŚĆ FORMY na 4DD w przestrzeni antresoli.

 

Tegoroczna edycja 4 Design Days, to dwa dni dla profesjonalistów i dwa dni otwarte - w sumie organizatorzy spodziewają się 10 tys. gości branżowych, 25 tys. odwiedzających i ponad 300 wystawców.

 

Podczas 4 Design Days w Katowicach pasjonaci architektury i designu rozmawiać będą o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Tematy kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych i prezentacji skupią się m.in. wokół zrównoważonego rozwoju w budownictwie i architekturze, odpowiedzialnego projektowania, które uwzględnia długie życie budynków, budowania z myślą o ograniczeniu ingerencji w środowisko naturalne. W programie piątej edycji wydarzenia nie zabraknie debat o osiągnięciach kobiet w architekturze i designie, historii sukcesów najbardziej cenionych architektek i projektantek, rozmów o inspiracjach, wyzwaniach, trendach.

 

Dyskusjom i targom towarzyszyć będą wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale m.in.: 5. edycji konkursu Property Design Awards, który wyłoni obiekty i przestrzenie z najlepszą architekturą i designem w Polsce oraz ich twórców, a także finału konkursu „Meble Plus - Produkt Roku" – najstarszego plebiscytu dedykowanego branży meblarskiej w kraju. Podczas 4 Design Days 2020 odbędzie się także finał konkursu DESIGN-it-UP – Projekt na starcie 2020.

 

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl.

 

 

Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach

 

V edycja 4 Design Days


W programie:
6 i 7 lutego - dni dla profesjonalistów
8 i 9 lutego - dni otwarte

 

W programie m.in.:

- Star Architects. Wystąpienia znanych i cenionych architektów z Polski i zagranicy

- Designer 2.0. Wywiady z wybitnymi designerami, których projekty odbiły się szerokim echem na europejskiej arenie designu

- Most wanted – najlepsze projekty ostatniego roku. Architekci i inwestorzy o swoich najnowszych realizacjach

- Projektanci mają wiele do powiedzenia. Trendy w designie na nadchodzący rok

- Sukces dobrze zaprojektowany – polscy studenci i młodzi projektanci wyróżnieni w międzynarodowych konkursach

- Koniec jednorazowej architektury. Projektowanie odpowiedzialne, które uwzględnia długie życie budynków

- Szczęśliwe miasta. Inwestorzy, architekci i samorządy o tym, jak budować dobre miejsca do życia

- Architekci dla zrównoważonego rozwoju. Jak tworzyć, by nie niszczyć
 

Ponadto:

- Nowe wydarzenia i atrakcje

- Dni dla profesjonalistów – 10 tys. gości biznesowych w jednym miejscu: architektów, projektantów, inwestorów, deweloperów, władze samorządowe

- V edycja konkursu Property Design Awards – plebiscytu, który wyłoni obiekty i przestrzenie z najlepszą architekturą i designem w Polsce oraz ich twórców!

- Weekend pełen atrakcji – 25 tys. zwiedzających – pasjonatów dobrej architektury i designu

- Wystawa designerskich produktów i usług – ponad 300 ekspozycji

- Design4you – targi niezależnego designu

- Grand opening oraz gale i bankiety

Rejestracja na wydarzenie: http://www.4dd.pl/2020/pl/zarejestruj-sie/340/
Więcej informacji: www.4dd.pl

 

 

4dd.png logo WA kw.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT