Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Instytut Sztuk Wizualnych WA UZ zaprasza na spotkanie z Aliną Czyżewską

22 lutego 2016 r.

 

Miasto.jpg

Nowe miasto. Sztuka w działaniu: Nowa kultura rewitalizacji


Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznwgo UZ, BWA Zielona Góra oraz Fundacja Salony zapraszają na spotkanie z Aliną Czyżewską (Ludzie dla Miasta/ Gorzów Wielkopolski), które poprowadzi Marta Gendera (Fundacja Salony/ Zielona Góra). Odbędzie się ono w czwartek, 25 lutego br. o godz. 18.00 w Instytucie Sztuk Wizualnych WA UZ przy ul. Wiśniowej 10.
 

W listopadzie 2015 roku weszła w życie nowa ustawa o rewitalizacji, która powoli wdrażana jest przez władze samorządowe w Polsce. Daje ona wachlarz narzędzi, które tworzą warunki, by włączać w proces rewitalizacji lokalne społeczności i kulturę. Gorzów Wielkopolski przygotowanie nowej strategii rewitalizacji rozpoczął już w połowie 2015 roku, angażując do pracy zewnętrznych ekspertów oraz mieszkańców miasta. Urząd Miasta Zielona Góra jest obecnie na etapie przygotowania Gminnego Programu Rewitalizacji, prowadząc konsultacje z mieszkańcami.


Spotkanie poświęcone zostanie kwestii rewitalizacji Gorzowa i Zielonej Góry. Gościem będzie Alina Czyżewska, aktorka i animatorka ruchu miejskiego Ludzie dla Miasta z Gorzowa Wielkopolskiego, która opowie o dotychczasowych doświadczeniach miasta w prowadzeniu działań rewitalizacyjnych oraz planowanych zmianach w kontekście nowej strategii. Uczestnicy spotkania zastanowia się wspólnie nad tym jak wykorzystać istniejące zasoby społeczne i kulturalne do prowadzenia rewitalizacji w naszych miastach, jakie wyzwania nas czekają w najbliższym czasie oraz porozmawiają na temat roli kultury w procesie wyprowadzania obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysowego. Do otwartej debaty zaproszeni zostaną także uczestnicy spotkania.


Spotkanie: Nowa kultura rewitalizacji jest pierwszym z cyklu debat na temat roli sztuki w mieście, który został zainicjowany przez Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, BWA Zielona Góra oraz Fundację Salony. W ramach projektu Nowe Miasto. Sztuka w działaniu crganizatorzy chcą zastanowić się wspólnie z mieszkańcami, środowiskiem kultury, a także lokalnymi decydentami nad możliwym zaangażowaniem narzędzi kultury w sprawy miasta.

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT