Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS wyróżnione przez Europejską Federację Sportu Akademickiego (EUSA)

 

15 lutego 2021 r.

 

 

149625497_232074265308488_6468161326642462282_n.jpg

11 lutego odbyła się ceremonia wręczenia nagród Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego (EUSA). Wśród wyróżnionych znalazł się projekt – Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W roku 2020 Uniwersytet Zielonogórski był organizatorem IMP AZS dwukrotnie: w boccia i strzelectwie sportowym. Przypomnieć również należy, że podczas IMP AZS w boccia w 2019 roku, Uniwersytet Zielonogórski pobił rekord Guinnessa w najdłuższym maratonie gry w boccia.
 

IMP AZS to bardzo przemyślany, rozwojowy i nowatorski projekt dla studentów z niepełnosprawnościami. Projekt jest już gotowy, by wdrożyć go na skalę europejską mówi  Marta Dalecka, wiceprezes AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami. Marta Dalecka jest wykładowcą Uniwersytetu Zielonogórskiego w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz koordynatorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.
 

Podczas tegorocznej gali zostało przyznanych pięć corocznych nagród: cztery Medale Uznania oraz Order Zasługi. Były one wyrazem docenienia sukcesów oraz wkładu różnych osób i stowarzyszeń w rozwój sportu akademickiego.
 

Akademicki Związek Sportowy otrzymał nagrodę specjalną – Medal uznania dla stowarzyszeń członkowskich za organizację Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS, których celem jest integracja sportowców z niepełnosprawnościami w ogólnodostępnych zawodach sportowych.
 

Wyjątkowość projektu AZS skierowanego do osób z niepełnosprawnościami jest coraz częściej zauważana w Europie. W grudniu 2020 roku IMP AZS znalazły się w TOP-3 projektów z całej Unii Europejskiej. Inicjatywa KE skierowana była do instytucji publicznych, prywatnych i pozarządowych, których działania są ukierunkowane na włączenie społeczne wykluczonych grup.

 

 

Fragment ceremonii wręczenia nagród Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego dla projektu  Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS::


 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT