Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

International Conference on Metal Structures na Uniwersytecie Zielonogórskim

31 maja 2016 r.

 

 

W dniach 15-17 czerwca 2016 roku odbędzie się w Zielonej Górze międzynarodowa konferencja naukowa pn. International Conference on Metal Structures (ICMS’2016).


Konferencja stanowić będzie forum do dyskusji i wymiany doświadczeń z zakresu konstrukcji metalowych i zespolonych. Jej tematyka adresowana jest do pracowników naukowych, projektantów, producentów wyrobów, wykonawców konstrukcji, a także architektów zainteresowanych tą problematyką.

Obrady toczyć się będą w języku angielskim.

Konferencja ta jest już 13-tą konferencją z tego cyklu. Poprzednie odbyły się we Wrocławiu (2011), Rzeszowie (2006), Gdańsku (2001) i Krakowie (1995).

 

Organizatorem konferencji jest Sekcja Konstrukcji Metalowych działająca w ramach Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.  To na prośbę przewodniczącego Sekcji prof. Jerzego Ziółko złożoną w 2011 roku na ręce dra hab. inż. Jakuba Marcinowskiego, prof. UZ, kolejna konferencja z tego cyklu odbywa się na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest to wyróżnienie dla Wydziału, a jednocześnie bardzo poważne wyzwanie, przed którym staje Komitet Organizacyjny.


Konferencja gromadzi około 120 uczestników z wielu krajów Europy, Azji i Afryki. W skład komitetu naukowego weszli prominentni uczeni z całego świata,  a referaty generalne wygłoszą wybitni eksperci ze Szkocji, Chin, Republiki Południowej Afryki, Holandii i Polski. Materiały konferencyjne zostały opublikowane w renomowanym wydawnictwie naukowym CRC Press/Balkema Taylor & Francis Group.


Konferencji patronują dwie organizacje o zasięgu europejskim: IABSE - Inter-national Association for Bridge and Structural Engineering oraz ECCS - European Convention for Constructional Steelwork.


Konferencji towarzyszyć będzie wystawa dorobku zakładów Georga Beuchelta zorganizowana przez Oddział Zielonogórski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej.


Konferencja odbywać się będzie w salach wykładowych budynków A2 i A10. Uroczystą inaugurację zaplanowano na 15 czerwca o godz. 9.00 w sali H044 budynku A10.


Konferencja została objęta honorowymi patronatami Magnificencji Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, Pana Wojewody, Pani Marszałek Województwa oraz Pana Prezydenta Miasta.

 

Strona konferencji: 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT