Jak to jest być pilotem samolotu? Odpowiedź znajdziemy na spotkaniu organizowanym na UZ

14 listopada 2019 r.

 

AZL.jpg

fot. AZL, na zdjęciu Dominik Puda

Jak to jest być pilotem samolotu? Na to pytanie ale i nie tylko odpowie pilot Dominik Punda - zielonogórzanin, absolwent LO1 i przede wszystkim wychowanek Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, którego trudno złapać nie tylko w Zielonej Górze, ale i na stałym lądzie :)

Nie tylko odpowie na wszystkie wasze pytania, ale sam nie pytany (jest nawet na to stosowny branżowy dowcip) opowie o tajemniczych skrótach w swojej licencji samolotowej A320/SE/ME, FI, CRI/ME, IRI, MCCI, CRMI, FLIGHT TEST CAT II, o drodze  jaką przeszedł w stosunkowo krótkim czasie, aby zdobyć wymarzony zawód, o tym jak leci się małym tłokowym samolotem z Melbourne do Przylepu, jaką porę roku wybrać planując lot jeszcze mniejszym samolotem z USA do Europy, jak wygląda szkolenie na Airbusa i czy piloci dostają różne posiłki w czasie lotu oraz na jakim etapie są próby w locie polskiego odrzutowca Flaris testowanego w Babimoście!
 

Spotkanie odbędzie się w czwartek,  28 listopada br.,  o godz. 11.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim w bud. A-2, ul Szafrana 2.


 

 

Zapraszamy nie tylko osoby zafascynowane lotnictwem, ale również te, które łatwo zarazić nową pasją! Na Wydziale Mechanicznym planowane jest utworzenie koła naukowego dla pasjonatów lotnictwa!Aeroklub Ziemi Lubuskiej wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim nie mówi jeszcze ostatniego słowa w temacie lotnictwa - o tym również będziemy mówić.Do zobaczenia i Od śmigła!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT