Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Już w niedzielę międzynarodowy turniej piłki ręcznej w Zielonej Górze!

29 sierpnia 2019 r.

mini-euro.png

W najbliższą niedzielę, 1 września br. w Zielonej Górze odbędzie się największy jednodniowy festiwal młodzieżowej piłki ręcznej w Polsce!


Międzynarodowy turniej piłki ręcznej „Mini Euro 2019” zostanie rozegrany z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przed nami trzydzieści spotkań młodych szczypiornistów. Siedemnaście ekip
(junior, junior młodszy, młodzik) z Czech i całej Polski zagra na 3 halach sportowych. Ta obsada turnieju jest niezwykle różnorodna. Do Zielonej Góry przyjadą m.in. młodzieżowe reprezentacje klubów grających na co dzień w superlidze jak MKS Kalisz czy KS SPR Chrobry Głogów. Pojawią się również ekipy z czeskiego Liberca. Nie zabraknie drużyn, które znamy z meczów klasy okręgowej.


Poniżej prezentujemy program turnieju.
 


Junior (2001/2002) - hala Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. prof. Z. Szafrana 6, system i czas gry: 2 x 20 minut (3 mecze) – mecze w grupach, mecze o miejsca:


1. MKS Nielba Wągrowiec [WĄG]
2. Szczypiorniak Zielona Góra [SZC]
3. Liberec Handball [LIB]
4. MKS Poznań [POZ]
5. UKS Bachus Zielona Góra [BAC]
6. MKS Kalisz [KAL].


Junior młodszy (2003/2004) - hala VI LO im. Alter Ego, ul. św. Cyryla i Metodego 9, system i czas gry: 2x15 minut (3-4 mecze) – mecze w grupach, półfinały, mecze o miejsca:

1. UKS Bachus Zielona Góra [BAC]
2. MKS Nielba Wągrowiec [WĄG]
3. Liberec Handball [LIB]
4. Kadra Lubuskiego [KWL]
5. MKS Poznań [POZ]
6. KS SPR Chrobry Głogów [GŁO].


Młodzik (2005/2006) - hala Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, ul. Wazów 76, system i czas gry: 2 x 12 minut (4 mecze) – mecze „każdy z każdym”:

1. UKS Trójka Nowa Sól [NSL]
2. MKS Nielba Wągrowiec [WĄG]
3. Szczypiorniak Zielona Góra [SZC]
4. Liberec Handball [LIB]
5. MKS Poznań [POZ].


Uroczyste zakończenie turnieju dla wszystkich kategorii wiekowych nastąpi w hali UZ, ul. prof. Z. Szafrana 6 o godz. 18:15.

Serdecznie zapraszamy.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT