Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kacper Łuszczki – student kierunku lekarskiego na UZ koordynatorem narodowym ds. zdrowia publicznego w IFMSA-Poland

17 maja 2022 r.

Kacper Łuszczki - podczas obrad.jpg

Kacper Łuszczki podczas autoprezentacji. Fot. archiwum prywatne K. Łuszczkiego.

W pierwszej dekadzie kwietnia na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach miało miejsce 48 Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland. To Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Polsce liczy ponad 2 000 studentów kierunków lekarskich z całej Polski. Jest częścią IFMSA, która gromadzi 1 300 000 studentów medycyny na całym świecie, ze 129 różnych krajów.Podczas Zgromadzenia w Katowicach odbyły się wybory  do Zarządu Głównego tej organizacji oraz na koordynatorów narodowych w różnych specjalnościach. Wśród kandydatów znalazł się Kacper Łuszczki, student IV roku kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UZ, prezydent oddziału IFMSA-Poland w Zielonej Górze. Został wybrany na koordynatora narodowego ds. zdrowia publicznego! Jest to jedna z najwyższych funkcji ogólnopolskich, która istnieje w tym stowarzyszeniu! 


Jego zadaniem będzie opieka nad koordynatorami lokalnymi ds. zdrowia publicznego, z każdego oddziału w Polsce (łącznie 19 oddziałów z każdego Uniwersytetu Medycznego w Polsce). Będzie także odpowiadał za strategię rzecznictwa dotyczącą zdrowia publicznego, na szczeblu krajowym. 


Kacper Łuszczki jest pierwszą osobą z zielonogórskiego oddziału UZ, który został wybrany na funkcję ogólnopolską w IFMSA-Poland. Miejmy nadzieję, że nie ostatnią.

 

Serdecznie gratulujemy powierzenia tak zaszczytnej funkcji. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT