Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kamil Pietruczynik KOMIKS I ILUSTRACJA – wystawa prac absolwenta UZ w Muzeum Ziemi Lubuskiej

12 września 2016 r.

 

Kamil Pietruczynik  THE ONE EYED KING.jpg

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Galeria Twórców Galera zapraszają na otwarcie wystawy absolwenta Uniwersytetu Zielonogórskiego - Kamila Pietruczynika KOMIKS I ILUSTRACJA. Wernisaż, z udziałem Autora, odbędzie się w środę, 14 września 2016 r. o godz. 17.00 w gmachu Muzeum przy al. Niepodległości 15.

Wystawa potrwa do 20 października br r.
Współpraca: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

 

Kamil Pietruczynik - (ur. 1983 r. w Kożuchowie) artysta plastyk; grafik, malarz i rysownik. Ilustrator komiksów, plakatów, książek i płyt muzycznych. Studiował grafikę i malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 Więcej:: www.kamilpietruczynik.art.pl

 

 

Kamil Pietruczynik proponuje nam sztukę fantastyczną na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno strony technicznej, warsztatowej - Artysta swobodnie łączy media tradycyjne i cyfrowe, jak i samych tematów przedstawień. Znajdziemy tu gatunkowe konwencje, zabawy z popkulturą, ale i prace poważniejsze o nieoczywistej formie i symbolice. Ilustracje Kamila mają swój wyrazisty, rozpoznawalny styl, widoczny na pierwszy rzut oka także w pracach powstałych na zlecenie - okładkach książek czy płyt. Jest to styl żywy, drapieżny, fascynujący...

 

Igor Myszkiewicz - kurator wystawy

                                                                                 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT