Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na sportowe zmagania w weekend

22 września 2016 r.

 

Zapraszamy na weekendowe imprezy sportowe organizowane przez Klubu Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W sobotę, sezon ligowy w zielonogórskim AZS-ie zainaugurują piłkarze ręczni w mocno odmienionym składzie. Dzień później na parkiecie, przy ul. Profesora Szafrana 6 pojawią się futsaliści, którzy historycznie zagrają w rozgrywkach I ligi.

 

 

Piłka ręczna.jpg

Piłka ręczna

W sobotę, 24 września biało-zieloni zainaugurują rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Jako pierwsi na parkiet wyjdą podopieczni Bronisława Malego w mocno odświeżonym składzie.
Nowych twarzy w zielonogórskiej ekipie piłkarzy ręcznych widać naprawdę sporo. Do grona AZS-iaków dołączyli: Hubert Kuliński, Marek Wieczorek, Mariusz Rogoziński, Kamil Gessner, Artur Radny, Alan Raczkowiak, Adrian Skibiński, Łukasz Książkiewicz i Kacper Kolendowicz.

Piłkarze ręczni rozpoczęli przygotowania 16 sierpnia. W trakcie obozu dochodzeniowego zespół z Winnego Grodu rozegrał mecz kontrolny z pierwszoligową Stalą Gorzów, ulegając 6 bramkami. Zwieńczeniem etapu przygotowań był Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej.
W tegorocznych rozgrywkach drużyna zielonogórskiego AZS-u wydaje się być bardzo silna. Czy zespół prowadzony przez Bronisława Malego miał wystarczająco dużo czasu, żeby się ze sobą zgrać? Jak zaprezentuje się w tegorocznych rozgrywkach? Odpowiedzi na te i inne pytania już w najbliższą sobotę.

 

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Żagiew Dzierżoniów
Sobota, 24.09 br., godz. 17.00 - hala sportowa UZ, ul. Profesora Szafrana 6.


 


 

Futsal.png

Futsal

Futsaliści Persy MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego mają swój wspólny "pierwszy raz". Podopieczni Macieja Góreckiego po raz pierwszy w historii zagrają w rozgrywkach I ligi futsalu. Na pierwszy ogień pójdzie ekipa ze stolicy.
Biało-zieloni na inaugurację rozgrywek podejmą ekipę AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Beniaminek z Winnego Grodu, na początek sezonu ma przed sobą bardzo trudne zadanie. AZS UW to zespół, który ma w swoim dorobku rywalizację w Ekstraklasie futsalu i bardzo duże doświadczenie na pierwszoligowych parkietach.
Warto nadmienić, że w ubiegłym sezonie zespół z Warszawy zajął 3 miejsce. Czy zielonogórscy akademicy po perfekcyjnym drugoligowym sezonie poradzą sobie z tak trudnym rywalem? Trzeba to koniecznie zobaczyć!

 

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - AZS Uniwersytet Warszawski
Niedziela, 25.09.br., godz. 16.00, hala sportowa UZ, ul. Profesora Szafrana 6.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT