Kolejna nagroda platformy Publons dla prof. Wiesława Leońskiego z Wydziału Fizyki i Astronomii UZ

25 września 2019 r.


W tym miesiącu platforma Publons przyznała po raz kolejny nagrody dla najbardziej aktywnych recenzentów w różnych dziedzinach nauki za okres 2018/19. Między innymi wyróżniła te osoby, które znalazły się w pierwszym procencie pośród wszystkich indeksowanych recenzentów z całego świata. Miło nam zakomunikować, że w grupie „Top 1% in Field” drugi rok z rzędu znalazł się prof. dr hab. Wiesław Leoński z Instytutu Fizyki UZ. Tym razem został wyróżniony nie tylko w dziedzinie fizyki, ale również w kategorii „Cross-Field” dotyczącej czasopism, które swoją tematyką wybiegają poza dotychczasowy schemat 22. dziedzin badawczych (22 Essential Science Indicators (ESI) research fields). Profesor Wiesław Leoński zajmuje się szeroko rozumianą optyką kwantową oraz nieliniową, kwantową teorią informacji, zagadnieniami chaosu deterministycznego i kwantowego.


Warto zaznaczyć, że Publons jest dynamicznie rozwijającą się internetową platformą, a zarazem serwisem internetowym o zasięgu ogólnoświatowym. Serwis ten zbiera, analizuje dane związane z autorstwem recenzowanych publikacji w czasopismach o zasięgu międzynarodowym oraz procesem edytorstwa i samych recenzji artykułów wysłanych do publikacji w czasopismach naukowych. Ta platforma jest częścią grupy Web of Science znanego z prowadzenia baz danych czasopism i publikacji naukowych (ta baza jest popularnie zwana listą filadelfijską). Partnerami Publons są takie wydawnictwa i organizacje jak: Springer Nature, The Royal Society, Wiley, Taylor and Francis, IOP Publishing, Oxford University Press, Cambridge University Press, Royal Society of Chemistry, MDPI i in.


Serdecznie gratulujemy wyróżnień.
 

WieslawLeonski - Tom reviewers in Cross-Field award 2019 wł.jpg WieslawLeonski - Tom reviewers in Physics award 2019 wł.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT