Kolejny etap rekrutacji na UZ - ogłoszono listy rankingowe!

11 lipca 2019 r.

 

DSC_0188.jpg

 

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Zielonogórskim wkroczyła w kolejny etap - dzisiaj (11 lipca) zostały ogłoszone pierwsze listy rankingowe na studiach stacjonarnych I stopnia i studiach jednolitych magisterskich. Od jutra tj. 12 lipca do 16 lipca (z wyłączeniem niedzieli) będą przyjmowane dokumenty od kandydatów, którzy na tych listach się znaleźli. Dokumenty są przyjmowane w siedzibie Biura Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69 w pok. 101 (I piętro) w godz.:


- piątek, poniedziałek, wtorek – 8.00-14.00


- sobota – 9.00-12.00


Jeżeli w terminie wyznaczonym na przyjmowanie dokumentów kandydat nie może przyjść do Biura Rekrutacji osobiście (z powodu: wyjazdu, pracy czy choroby itp., i złożyć dokumentów), powinien wyznaczyć pełnomocnika, który w jego imieniu dokona wszelkich formalności związanych z wpisem na studia.

 

Wzór pełnomocnictwa – znajduje się na stronie:  http://rekrutacja.uz.zgora.pl/wazne-wskazowki/ Pełnomocnictwo nie wymaga uwierzytelnienia u notariusza. Jednak u notariusza należy uwierzytelnić:

- kopię dowodu tożsamości kandydata, jeśli wyznaczony pełnomocnik nie będzie posiadał oryginału jego dowodu tożsamości,

- kopię świadectwa dojrzałości kandydata, jeżeli wyznaczony pełnomocnik nie będzie posiadał oryginału jego świadectwa dojrzałości.

 

Kolejne listy rankingowe zostaną opublikowane 19 i 25 lipca, a ogłoszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych na studia nastąpi do 30 lipca br.

II nabór na kierunki, na których będą jeszcze wolne miejsca i otwarcie elektronicznej rejestracji rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 15 września.

Ten kalendarz nie dotyczy kierunku lekarskiego!

 

W pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim zarejestrowało się prawie 5 tys. kandydatów. Najbardziej oblegany – bo aż 42 osoby na jedno miejsce – jest kierunek lekarski. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków są też: psychologia, filologia angielska, logistyka i zarządzanie.

 

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na UZ jest prowadzona na 64 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, na 13 wydziałach (w tym Filia UZ w Sulechowie).

 

Nowością w tegorocznej ofercie naszej uczelni jest kierunek arteterapia (studia licencjackie na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii) i dwa kierunki studiów, które wcześniej już funkcjonowały jako studia licencjackie lub jako specjalność. Są to kierunki, które od tego roku, zgodnie z ustawową zmianą, będą studiami jednolitymi magisterskimi: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pedagogika specjalna.


Poszczególne wydziały otwierają też nowe, atrakcyjne specjalności w ramach istniejących już kierunków, jak np. mechanika lotnicza czy biologia medyczna. Warto sprawdzić na stronie http://rekrutacja.uz.zgora.pl/

 

 

Serwis Rekrutacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT