Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Koncert kameralny on-line z udziałem wykładowców Instytutu Muzyki UZ

5 maja 2020 r.

 

FZ_5.5.20.jpg

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne on-line. Już dziś o godz. 19.00 odbędzie się koncert kameralny (bez udziału publiczności) poświęcony pieśniom polskich kompozytorów. Podczas koncertu wystąpią wykładowcy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykonawcami będą dr Marzanna Rudnicka - adiunkt w Instytucie Muzyki UZ oraz prof. Ryszard Zimnicki emerytowany wykładowca naszej uczelni, dobrze znany miłośnikom orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej.


W programie koncertu znajdą się pieśni ze Śpiewnika domowego Stanisława Moniuszki, m.in. Kwiatek, Wiosna, Nawrócona, Kotek, Polna różyczka oraz utwory Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego.


Koncertu będzie można wysłuchać na stronie::


Wydarzenie zorganizowane jest z okazji 201. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

                       

Marzanna Rudnicka - solistka Opery Kameralnej w Warszawie i Opery Bałtyckiej w Gdańsku.  Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Magdaleny Bojanowskiej. Następnie doskonaliła umiejętności wokalne w Konserwatorium Królewskim w Brukseli. Uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełni stanowisko adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Koncertowała w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Izraelu i Libanie. W 2005 roku została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

 

 

Źródło:  https://polmic.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT