Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kongres Gospodarczy – Lubuskie 2022 z udziałem reprezentantów Uniwersytetu Zielonogórskiego

7 października 2022 r.

kongres_gospodarczy_poziom.jpg

W najbliższą środę, 12 października br. w Zielonej Górze rozpocznie się trzydniowy Kongres Gospodarczy - Lubuskie 2022, na który zapraszają Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek. To ważne wydarzenie związane jest rozwojem nie tylko naszego regionu, ale i kraju.
 

Polska i Lubuskie w dzisiejszym świecie. Czy jesteśmy w stanie zatrzymać inflację? Nowa rzeczywistość społeczno-gospodarcza. Kosmiczne wyzwania dla Lubuskiego. To tylko niektóre tematy Kongresu Gospodarczego – Lubuskie 2022. Zapisy trwają!Inauguracja będzie miała miejsce w Centrum Kultury Kreatywnej przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury  (ul. H. Sienkiewicza 11). W trakcie wydarzenia zostaną poruszone najistotniejsze kwestie związane z nową rzeczywistością społeczno-gospodarczą, szansami dla sektora kosmicznego, kryzysem energetycznym czy innowacjami. Nie zabraknie także tematów dotyczących żywienia, a także winiarstwa. Panele odbędą się m.in. w lubuskich parkach naukowo-technologicznych, Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie oraz w Lubuskim Centrum Winiarstwa. 


Kongres potrwa do piątku 14 października. Rejestracji on-line można dokonać na stronie http://kongres.lubuskie.pl/rejestrator-online/


Szczegółowe informacje oraz program znajdują się na http://www.kongres.lubuskie.pl.Wśród prelegentów znajdą się  naukowcy i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego. W otwarciu Kongresu oraz w panelu Co dają nam fundusze europejskie. Czy nowoczesna gospodarka ma szansę bez odpowiedniego wsparcia? weźmie udział poseł na Sejm RP, dr hab. Waldemar Sługocki, prof. UZ, kierownik Katedry Polityki Regionalnej, Instytut Ekonomii i Finansów UZ. W panelu Nowa rzeczywistość społeczno-gospodarcza będzie uczestniczyć dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ – prorektor ds. współpracy z gospodarką Uniwersytetu Zielonogórskiego.


W drugim dniu Kongresu (13 bm.) w Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie referat otwierający Czy polski przemysł jest gotowy do transformacji energetycznej? przedstawi  Radosław Grech – prezes Zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

W trzecim dniu Kongresu (14 bm.), który odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego sp. z o.o. w panelu Świat inteligentnej przyszłości prelegentami będą m. in.: dr hab. inż. Marcin Mrugalski, prof. UZ – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Karol Dąbrowski – dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ.

 

Także w trzecim dniu Kongresu (14 bm.), który odbędzie się w Lubuskim Centrum Winiarstwa, w Zaborze, w panelu żywieniowym prelegentami będą: dr hab. Mariusz Kasprzak, prof. UZ – kierownik Katedry Żywienia Człowieka i Dietoterapii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Monika Kruszelnicka – dietetyk kliniczny, Szpital Uniwersytecki, sp. z o.o. w Zielonej Górze.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT