Książka/ilustracja, wystawa Pracowni 201

13 marca 2019 r.

Pracownia 201.jpg

Pracownia 201 z Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego UZ zaprasza na wystawę zorganizowaną w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w przestrzeni Mediateki Góra Mediów, galeria „Na górze”, al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra pt. „Książka/ilustracja, wystawa Pracowni 201”. Wystawa jest czynna do 5 kwietnia 2019 r. Jej organizatorzy zapraszają na finisaż wystawy, który odbędzie się 5 kwietnia (piątek). Obecnie jest ona czynna w godzinach otwarcia biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, a w soboty od 9.00 do 15.00.

 


Na tej wystawie przedstawione są najciekawsze realizacje powstałych na przestrzeni kilku lat książek artystycznych oraz ilustracji. Prace reprezentują indywidualne podejście do przedstawianych zagadnień przez połączenie różnorodnych mediów, a także sposób ich wykorzystania i prezentacji.

 


Pracownia 201 to dla studentów miejsce związane z odkrywaniem w sobie kreatywności, jej pobudzaniem oraz rozwojem. Przestrzeń, w której studenci poznają niełatwy warsztat projektowania graficznego w różnych wymiarach. Prowadzone w niej zajęcia wymagają systematyczności, rzetelnej pracy i otwartej głowy. Prowadzący pracownię, dr Piotr Czech i jego asystentka, mgr Joanna Fuczko, zachęcają studentów do własnych poszukiwań i eksplorowania niepowtarzalnej indywidualności. Realizacje tworzone w Pracowni 201 to projekty odznaczające się nie tylko wysokim poziomem wykonania, ale również oryginalnym podejściem do rozwiązywania problemów projektowych. Studenci nie ograniczają się w swoich pracach tylko do technik cyfrowych. Często wykorzystują również swoje doświadczenia i umiejętności manualne w zakresie grafiki warsztatowej, malarstwa lub rysunku.

 


Kuratorzy wystawy: Piotr Czech, Joanna Fuczko, Weronika Dobrowolska.

 

 

Uczestnicy wystawy: Aleksandra Adamczak, Magdalena Chołuj, Weronika Dobrowolska, Joanna Fuczko, Joanna Gudakowska/Kowalczyk, Magda Hipner, Weronika Kalemba, Marianna Kidawa, Daria Kiwacz, Paulina Kłos, Agnieszka Kochan, Anna Kufel, Aleksandra Kwiatkowska, Karolina Lasia, Anita Łęcka, Paula Malewska, Aleksandra Maliszewska, Marta Meuss, Edyta Piosik, Grażyna Rymaszewska, Karolina Safian, Violetta Skarba, Marika Szwal, Marta Trawińska/Obuchowicz.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT