Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kursy języka polskiego dla osób z Ukrainy na Uniwersytecie Zielonogórskim

17 stycznia 2023 r.

 

Razem możemy więcej LOGO ok kopia.jpg

Uniwersytet Zielonogórski przeprowadzi przynajmniej osiem  sześćdziesięciogodzinnych kursów języka polskiego dla osób z Ukrainy, w ramach projektu Wsparcie obywateli Ukrainy w procesie aktywizacji zawodowej i integracji społecznej na terenie województwa lubuskiego realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze.


Projekt w całości jest przeznaczony dla obywateli Ukrainy, a zwłaszcza osób, które znalazły się w Polsce w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terenie ich kraju.

 

W ramach jego realizacji przewidziano różne formy wsparcia związane z aktywizacją zawodową i integracją społeczną, m.in.:

 

-      szkolenia językowe (język polski dla obcokrajowców, na poziomie A1, A2, B1, B2, C1);

-      doradztwo zawodowe;

-      szkolenia zawodowe;

-      wsparcie psychologiczne dla uczestników projektu;

-      wsparcie prawne dla uczestników projektu;

-      refundację kosztów opieki nad dzieckiem oraz dojazdu na szkolenia i kursy językowe prowadzone w ramach projektu;

-      opłacenie tłumaczeń niezbędnych dokumentów dla uczestników projektu.

 

Projekt jest całkowicie finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu Razem Możemy Więcej - wartość projektu wynosi 999 400zł. Jest to pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022-2023.

 

Kursy językowe (w grupach 12-15 osobowych) poprowadzą pracownicy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, mający duże doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego.

Wolnych miejsc praktycznie już nie ma, ale o to należy pytać u organizatora, czyli w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze https://wupzielonagora.praca.gov.pl/kontakt-z-biurem-projektu1

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT