Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Lubuscy żacy zagrają w siatkówkę plażową

26 czerwca 2020 r.

plażowa.jpg

Fot. Archiwum AZS UZ.

W poniedziałek, 29 czerwca br. na plaży kąpieliska miejskiego w Ochli lubuscy żacy będą walczyć o tytuł Akademickiego Mistrza województwa lubuskiego w siatkówce plażowej. Do rywalizacji staną zarówno pary kobiece ,jak i męskie. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 12.00.

 

Lubuskie Igrzyska Studentów AZS to cykl imprez sportowych, w których co roku udział biorą setki studentów i pracowników lubuskich wyższych uczelni. Reprezentacje Akademii im. Jakuba z Paradyża, AWF w Gorzowie Wlkp. i Uniwersytetu Zielonogórskiego rywalizują w 13. dyscyplinach. Wśród nich jest siatkówka plażowa, której rozgrywki wojewódzkie są eliminacjami do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym roku półfinały AMP zaplanowano na sierpień i zostaną rozegrane w Katowicach.

 

W 2019 roku województwo lubuskie reprezentowały pary Mikołaj Głowacki i Mateusz Wołowicz (UZ) oraz Maciej Sas i Bartosz Dzierżyński (AWF). W ubiegłorocznym półfinale AMP duet z Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał wszystkich rywali, zapewniając sobie awans do gry w finale, który miał miejsce w Gdańsku.

 

Lubuskie Igrzyska Studentów AZS są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT