MAGNA OPERA SACRA 2019 - Lubuszanie in memoriam

18 października 209 r.

 

baner 1200x628.jpg

„Magna Opera Sacra” w jesiennej odsłonie – wielka muzyka w niezwykłym miejscu! W ostatni weekend października zapraszamy Państwa do poewangelickiego Zboru w Letnicy na wyjątkowe koncerty w ramach cyklu „Lubuszanie in memoriam”, podczas których zostanie wykonane dwukrotnie najsłynniejsze w historii muzyki dzieło sakralne – Oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla.

 

Cykl koncertów, które odbywają się w Zborze poewangelickim w Letnicy poświęcony jest pamięci ludzi, którzy tworzyli historię Ziemi Lubuskiej. Projekt zainicjowany został przez Lubuskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z Gminą Świdnica.


Przez kilka ostatnich stuleci na naszym terenie współistniały i współistnieją do dzisiaj społeczności największych kościołów chrześcijańskie – katolickiego, ewangelickiego i prawosławnego. Uznajemy za nasz obowiązek zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy nie tylko nadawali Ziemi Lubuskiej materialny kształt, ale także tworzyli jej dziedzictwo kulturalne i duchowe. Zbór poewangelicki w Letnicy jest idealnym miejscem nie tylko z racji na niezwykły klimat, ale także i swoją historię. To niewielki, piękny obiekt, który do początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku pełnił funkcje liturgiczne. Miejsce szczególne, pomnik i świadek trudnych czasów, które dzięki staraniom wielu osób i instytucji od kilku lat żyje nowym życiem, wpisując się coraz mocniej w kulturalną mapę Ziemi Lubuskiej. W ramach koncertów Lubuszanie in Memoriam prezentowane są zarówno mniejsze formy kameralne, kantatowe czy wokalne, jak i także duże formy oratoryjne. Koncerty cieszą się zainteresowaniem melomanów z Zielonej Góry i okolic, jak i coraz częściej z bardziej odległych miejsc Polski.

 

Koncerty odbędą się:

26 października 2019, godz. 18:00

27 października 2019, godz. 16:00

w Zborze poewangelicki w Letnicy (gmina Świdnica k. Zielonej Góry)

 

W programie:

Georg  Friedrich Haendel (1685-1759) – Oratorium „Mesjasz” HWV 56

 

Wykonawcy:

Marzena Michałowska –  sopran

Bogumiła Tarasiewicz –  mezzosopran

Karol Kozłowski – tenor

Maciej Straburzyński – bas-baryton

 

Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus humanus”

Konsultacja wokalna –  Bogumiła Tarasiewicz

 

Orkiestra barokowa „Arte dei Suonatori”

 

Bartłomiej Stankowiak –  dyrygent

 

Wiecej na: www.magnaoperasacra.pl


Do zobaczenia w Letnicy!

 

Bilety: 40 i 30 PLN do nabycia na stronie www.abilet.pl www.magnaoperasacra.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest  Lubuskie Towarzystwo Kulturalne

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT