Międzynarodowa konferencja naukowo-edukacyjna Dni nauki – 2020

28 kwietnia 2020 r.

 

Kijów2.jpg

Fot. organizatora

27 kwietnia odbyła się międzynarodowa konferencja naukowo-edukacyjna Dni nauki - 2020, od trzech lat organizowana wspólnie przez Wydział Filozoficzny Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Studiów Humanistycznych (wspólny projekt Uniwersytetu Zielonogórskiego i Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie).


Konferencja jest częścią współpracy edukacyjnej, naukowej i kulturalnej między zielonogórskim i kijowskim uniwersytetem.


Każdego roku program konferencji realizowany był w tym samy czasie na obydwu uczelniach, a uczestniczyli w niej jednocześnie naukowcy i studenci. W tym roku, mimo wcześniejszych planów wymiany gości, w związku z ogólnoświatową sytuacją epidemiologiczną formuła konferencji musiała ulec zmianie i jej uczestnicy „spotkali” się w Internecie. Pozwoliło to na udział w konferencji prawie 300 gości z całego świata, m.in.: Japonii, Stanów Zjednoczonych  i Kanady


Ze strony ukraińskiej Dni nauki – 2020 otworzył prof. Anatolij Konwerski - dziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Kijowie, a ze strony polskiej prorektor ds. nauki Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. Giorgi Melikidze.


Jeden z referatów pod tytułem Cultural Features Reflected in Polish and Vietnamese Proverbs wygłosiła stażystka Uniwersytetu Zielonogórskiego dr Thi Thu Thuy Nguyen (Uniwersytet Kultury w Ho Chi Minh - Wietnam).

 

 

DSC_7429r.jpg DSC_7432r.jpg DSC_7435r.jpg
DSC_7437r.jpg DSC_7439r.jpg Kijów1.jpg
kijów3.png Kijów4.jpg Kijów2.jpg

fot. organizatora oraz fot. K. Adamczewski

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT