Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Międzynarodowy Dzień Studenta 2022 na UZ

17 listopada 2022 r.

 

DSC_5786.JPG

OrłUZ - maskotka uczelniana; fot. J.CZarnecka

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Studenta, który został ustanowiony w 1941 r. przez International Students Council. W tym roku na Uniwersytecie Zielonogórskim obchodziliśmy go w dwóch formach: online oraz na żywo na uczelnianych korytarzach.


Przed dwoma tygodniami Biuro Promocji UZ ogłosiło konkurs pod hasłem #studiujęnaUZ skierowany do wszystkich studentów naszej uczelni. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać filmik lub zrobić zdjęcie, które pokazywałoby, jak wyglądają ich studia na UZ. Temat można było zinterpretować dowolnie i dopasować do każdego kierunku studiów. Nasi studenci okazali się niezwykle kreatywni i stworzyli świetne materiały. Zaprezentowali, jak uczą się na zajęciach i poza nimi, jak wygląda teoria oraz praktyka, wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej czy też na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego. Zycięzcy otrzymali torbę pełną gadżetów i upominków. "Prace" konkursowe można zobaczyć na uczelnianym Instagramie @uniwersytet.zgora w zapisanych relacjach.


Natomiast dzisiaj Biuro Promocji pojawiło się z niespodzianką dla studentów na kampusach UZ. Pracownikom Biura towarzyszyła uczelniana maskotka – OrłUZ. Studenci mogli wówczas porozmawiać z przedstawicielami Biura, wziąć udział w zabawie, a także otrzymać uczelniane gadżety w prezencie. Żacy odpowiadali na humorystyczne pytania, a przy tym musieli wykazać się pomysłowością. Zastanawiali się mi.in. nad tym: jaką supermoc chcieliby posiąść na jeden dzień; co by wybrali, gdyby mieli do końca życia czytać tylko jedną książkę, oglądać tylko jeden film lub słuchać jednej piosenki; czy w jaką zabawną lub dziwną rzecz wierzyli w dzieciństwie. Poza tym rozmawiano też o naszym uniwersytecie i Zielonej Górze.


Studenci chętnie pozowali do wspólnych zdjęć z OłUZem, a tym samym mogli pojawić się w uczelnianych mediach społecznościowych - Facebooku i Instagramie.

https://www.instagram.com/uniwersytet.zgora/

https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetZielonogorski/

 

 

DSC_5646.JPG DSC_5676.JPG DSC_5701.JPG DSC_5721.JPG
DSC_5727.JPG DSC_5738.JPG DSC_5743.JPG DSC_5750.JPG
DSC_5767.JPG DSC_5809.JPG DSC_5824.JPG DSC_5830.JPG
DSC_5836.JPG DSC_5840.JPG DSC_5845.JPG DSC_5844.JPG

fot. J. Czarnecka
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT