Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza na UZ

1 grudnia 2022 r.

 

Projekt Solidarnościowy.png

W poniedziałek, 5 grudnia br. o godz. 11.30 w auli C gmachu głównego Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69 (Kampus B, bud. A-16) w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbędzie się prezentacja Projektów Solidarności wolontariacko realizowanych przez studentów UZ na rzecz lokalnej społeczności.


Są to trzy projekty, które uzyskały uznanie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności i pozyskały finansowanie:
 

1.            Zajęcia praktyczne z zakresu astronomii, wiedzy o Wszechświecie oraz podstaw inżynierii kosmicznej dla młodzieży w wieku od 7 do 15 lat

W recenzji czytamy m.in. że: Inicjatywa grupy projektowej, aby zarazić pasją do astronomii, wiedzy o kosmosie i inżynierii kosmicznej uczniów szkół podstawowych, jest bardzo oryginalna i potrzebna. Twórcza grupa projektowa zaplanowała dwie tury zajęć warsztatowych w szkołach, chcąc tym samym wyrównać szanse edukacyjne, ułatwić dostęp do nowoczesnej wiedzy tym, którzy mają najtrudniej. Projekt ma charakter solidarnościowy, jest dobrze przemyślany, bardzo dobrze opisany. Ważna jest rola coacha, który jest merytoryczny i zaangażowany w prace z grupą.

Projekt otrzymał dotację o wartości 6 888,00 EUR.


 

2.            Praktyczne warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich z zakresu elektroniki, programowania, modelowania oraz druku 3D

W recenzji czytamy m.in. że: Bardzo zaangażowana grupa projektowa, merytoryczny coach, świetnie zaplanowane działania, to wszystko składa się na to, że projekt może odnieść sukces.

Projekt otrzymał dotację o wartości 6 888,00 EUR.


 

3.            Bajka Poczytajka

W recenzji czytamy m.in. że: Projekt jest ciekawy, zasługuje na wsparcie.  Ma on silny kontekst włączania dzieci uchodźczych w życie społeczności rówieśników, dbałości o ich dobrostan psychiczny i fizyczny. Projekt promuje wartości proeuropejskie.

Projekt otrzymał dotację o wartości 4 888,00 EUR


 

W trakcie spotkania poznamy autorów projektów, zobaczymy, w jaki sposób są one realizowane, być może zainspirujemy innych do działania. Spotkanie ma też na celu pokazanie naszym studentom, że nie są sami, że Organizacja Wspierająca czyli UZ rzeczywiście ich wspiera, docenia, dziękuje za ich inicjatywę, za chęć zmieniania lokalnej społeczności na lepsze miejsce. Razem możemy więcej!

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 r. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT