Międzynarodowa konferencja na Wydziale Fizyki i Astronomii UZ

7 października 2019 r.

wcpp19 logo-1.png

W dniach 15-16.10.2019 odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim dwunasta edycja konferencji pt. „The Workshop on Current Problems in Physics 2019 (WCPP'19)” stanowiącej coroczne forum dla polskiej i ukraińskiej społeczności fizyków. Mogą na niej zaprezentować wyniki swoich najnowszych badań, zarówno doświadczeni naukowcy, jak i osoby dopiero rozpoczynające karierę naukową. Na konferencji zazwyczaj goszczą także przedstawiciele innych krajów, w tym roku z Czech, Malty oraz Wietnamu. Konferencja rozpocznie się we wtorek, 15 bm. o godz. 9.00 w siedzibie Wydziału Fizyki i Astronomii UZ (ul. prof. Z. Szafrana 4a). 


Tematyka WCPP'19 obejmuje szeroki zakres zagadnień, od fizyki po astronomię, zarówno w dziedzinie badań teoretycznych, jak i eksperymentalnych. W tym roku dwie sesje zostały poświęcone projektowi o nazwie LABORATORIUM INŻYNIERII BADAŃ MATERIAŁOWYCH, który jest efektem współpracy pomiędzy Wydziałem Fizyki i Astronomii oraz Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest on realizowany na UZ dzięki zdobyciu dofinansowania (około 12 mln złotych - z czego prawie 8,5 mln zł na najnowocześniejszy sprzęt badawczy) w ramach konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o nazwie Regionalna Inicjatywa Doskonałości.


Konferencja organizowana jest pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego.


Szczególowy program konferencji znajduje sie pod adrersem: http://www.if.uz.zgora.pl/~wcpp/wcpp19/    .


Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT