Milion dla innowatorów

ENERGIA + !nnowacje.jpg

 

11 sierpnia 2015 r. 

 

Milion złotych na rozwój technologii, to nagroda w konkursie ENERGIA + !nnowacje. Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie najlepszego pomysłu innowacyjnego, który docelowo zostanie zastosowany w Grupie Enea.

 


Zdaniem prezesa Enei Krzysztofa Zamasza bez innowacji energetyka nie ma przyszłości. Dlatego tej organizacji zależy na budowaniu   i wzmacnianiu relacji między nauką a biznesem. 

 

 

Konkurs, organizowany przez Komitet ds. Innowacji i Nowych Technologii Krajowej Izby Gospodarczej, jest ogromną szansą dla innowatorów i wynalazców, którzy dysponując solidnymi pomysłami, otrzymają możliwość wdrożenia swoich innowacyjnych rozwiązań i osiągnięcia sukcesu komercyjnego. 

 


Pomysł zgłaszany do konkursu powinien spełniać kryteria innowacyjnej  i konkurencyjnej technologii dla elektroenergetyki w obszarze wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży, zgodnej ze strategią Grupy Enea i w fazie rozwoju TRL 4-6 (optymalnie na etapie testowania technologii). Ważne jest także, aby rozwinąć go  i wdrożyć w perspektywie maksymalnie 2-3 lat.

 


Nagrodą w konkursie jest finansowanie w wysokości do 1 000 000, 00 zł przeznaczone na rozwój zwycięskiej innowacyjnej technologii dla elektroenergetyki, możliwość jej testowania  w strukturach Grupy Enea, wsparcie biznesowe funduszu GIZA Polish Ventures oraz wsparcie technologiczne Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju.

 


Strategicznymi partnerami konkursu są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (http://www.ncbir.pl), Polski Instytut Badań i Rozwoju (http://www.pibir.pl), Fundusz GIZA Polish Ventures (http://www.gpventures.pl).

 

 

Szczegółowe informacje o konkursie znadują się pod adresem:  http://www.enea.pl/pl/grupaenea/konkurs-innowacyjny .

 


Na konkursowe zgłoszenia  organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2015 r. Należy  je wypełnić na stronie: http://gpventures.pl/enea/  .

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT