Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na Uniwersytecie Zielonogórskim działa Mobilny Punkt Szczepień

7 października 2022 r.

 

UZ - dni i godziny otwarcia-kwadrat.jpg

Swoją działalność wznowił Mobilny Punkt Szczepień przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Można zaszczepić się w każdy poniedziałek, czwartek i piątek w godz. 15.00 - 18.00.


W Punkcie mogą zaszczepić się osoby powyżej 16-go roku życia. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczepienia dzieci będą się odbywały w umówionych terminach po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.


Szczepienia jedynie szczepionką mRNA o składzie dostosowanym do zapewnienia szerszej ochrony przeciw COVID-19, uwzględniającej wariant Omikron. Szczepionka jest adaptowaną wersją wyjściowej szczepionki Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Została uzupełnione o mRNA dla podwariantu Omicron BA.1. Szczepionka może być podawana jako dawka przypominającą osobom w wieku 12+, które wcześniej zostały zaszczepione co najmniej w schemacie podstawowym.

 

Mobilny Punk Szczepień mieści się przy ul. Prof. Z. Szafrana 4a (Kampus A) - obok budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ. Więcej informacji i kontakt z punktem szczepień pod nr tel. 888 345 666.

 

Informujemy, iż osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC). Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatu będzie wynosić 270 dni. Data ważności jest liczona od ostatniego szczepienia.


Cały czas można zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19 przez:

- bezpłatną infolinię 989 w godz. 7:00 - 20:00,

- pobliski punkt szczepień,

- stronę www.pacjent.gov.pl.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT