Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na UZ trwa trzydniowa XIII Międzynarodowa Konferencja pt. Konstrukcje Metalowe

16 czerwca 2016 r.

 

 

KAZ_1304r.jpg

 

 

Wczoraj na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczęła się trzydniowa XIII Międzynarodowa Konferencja pt. Konstrukcje Metalowe (International Conference on Metal Structures - ICMS’2016). Konferencja ta po raz pierwszy odbywa się w Zielonej Górze, a jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Sekcję Konstrukcji Metalowych Polskiej Akademii Nauk. Bierze w niej udział ok. 120 uczestników z kilkudziesięciu krajów Europy, Azji i Afryki, natomiast w skład komitetu naukowego weszli wybitni uczeni z całego świata, a referaty generalne wygłoszą uznani eksperci ze Szkocji, Chin, Republiki Południowej Afryki, Holandii i Polski. Materiały konferencyjne zostały opublikowane w renomowanym wydawnictwie naukowym CRC Press/Balkema Taylor & Francis Group.

 

(fot. K. Adamczewski)

KAZ_1235.jpg KAZ_1238.jpg KAZ_1242.jpg KAZ_1245.jpg
KAZ_1248.jpg KAZ_1253.jpg KAZ_1266.jpg KAZ_1268.jpg

 

 

Trzydniowa konferencja (15 – 17.06) stanowi forum do dyskusji i wymiany doświadczeń z zakresu konstrukcji metalowych i zespolonych, a jest adresowana do pracowników naukowych, projektantów, producentów wyrobów, wykonawców konstrukcji, ale też architektów zainteresowanych tą problematyką. Obrady toczą się w języku angielskim.

 

Goście ze świata mogą zapoznać się z  wystawą dorobku zakładów Georga Beuchelta zorganizowaną przez Oddział Zielonogórski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Eksponaty pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej i Archiwum Państwowego w Zielonej Górze. Wystawa jest dostępna w czasie trwania konferencji i otwarta dla wszystkich, którzy ją zechcą obejrzeć.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT