Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nabór wniosków do Działania „Solidarni z Białorusią – studenci” edycja 2021 otwarty!

7 października 2021 r. 

nawa_pasek.jpg

NAWA obserwując duże zainteresowanie młodzieży z Białorusi kształceniem na polskich uczelniach, jak również zapotrzebowaniem na wsparcie, które pozwoli im realizować naukowe marzenia, w tym roku Działanie zostało otwarte na dwie grupy  Białorusinów, którzy:
 

rozpoczynają w roku akademickim 2021/22 studia w Polsce w trybie stacjonarnym, w języku polskim, na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki;
 

lub
 

kontynuują kształcenie na studiach w trybie stacjonarnym, w języku polskim, na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki, na które otrzymali stypendium w ramach inicjatywy NAWA „Solidarni ze studentami” w 2020 r.

 

Informacja o naborze znajduje się na stronie NAWA, vide:  https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-wnioskow-do-dzialania-solidarni-z-bialorusia-studenci-otwartyW zaproszeniu do składania wniosków, wyraźnie zostały rozdzielone dwie ścieżki aplikowania o stypendium. Rozróżnione zostały kryteria na podstawie, których dana osoba może zostać uznana za uprawnionego wnioskodawcę, jak również dokumenty, które należy załączyć w systemie teleinformatycznym NAWA.Zaproszenie do składania wniosków dostępne jest:  https://nawa.gov.pl/solidarni-z-bialorusia/edycja-2021/informacje-dla-studentow  

 

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest przedłożenie  zaświadczenia o przyjęciu na studia bądź kontynuacji studiów wydane przez uczelnię, na której będzie odbywać się kształcenie w roku akademickim 2021/22.


Stypendium w ramach działania „Solidarni ze studentami” obejmuje:
 

- stypendium w roku akademickim 2021/22 wypłacane przez maksymalnie 10 miesięcy,

- zwolnienie z opłat za kształcenie w uczelniach publicznych w roku akademickim 2021/22.Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA do 20 października 2021 r. do godz. 15:00 czasu lokalnego (Warszawa).

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT