Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nabór wniosków do programu Granty Interwencyjne NAWA

3 września 2021 r.

 

Granty Interwencyjne - logo.png

Ogłoszono nabór wniosków do programu Granty Interwencyjne NAWA w ramach drugiej rundy w roku 2021. Najlepsze projekty stanowiące odpowiedź na szybko zmieniający się świat, mogą otrzymać finansowanie w wysokości do 300 tys. zł.

 

W 2021 r. nabór został podzielony na dwie rundy. Nabór w ramach pierwszej z nich prowadzony był w okresie 13 kwietnia – 30 czerwca, a do systemu teleinformatycznego NAWA spłynęło 61 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 17 projektów interwencyjnych.

 

Program Granty Interwencyjne NAWA wspiera współpracę międzynarodową zespołów badawczych lub mobilność międzynarodową naukowców, które są podejmowane w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

 

To program uzupełniający ofertę grantów dla naukowców. Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze ubiegania się o inne istniejące mechanizmy finansowania, a ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu. Ponadto kluczowym elementem projektu jest współpraca międzynarodowa grupy projektowej lub międzynarodowa mobilność naukowców skoncentrowana na realizacji celów naukowych projektu. Projekty w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.

 

Nabór wniosków w ramach drugiej rundy prowadzony jest od 1 września do 30 listopada 2021 r.

 

Wnioski oceniane są na bieżąco w terminie nawet do 31 dni od wpływu poprawnie złożonego wniosku, spełniającego kryteria formalne. Oznacza to, że pula środków przeznaczona na drugą rundę  aplikacyjną w 2021 r. może zostać wyczerpana przed 30 listopada 2021 r.

 

Szczegółowe informacje::

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT