Nagroda Ziemi Polskiego Towarzystwa Turystyczno –Krajoznawczego dla dr hab. Poli Kuleczki, prof. UZ

 

1 grudnia 2017 r.

nagorda ziemi.jpg

Miło nam poinformować, iż dr hab. Pola Kuleczka, prof. UZ z Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego  otrzymała Nagrodę Ziemi Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego za permanentną edukację krajoznawczą studentów oraz popularyzację literackich ścieżek w turystyce. Nagroda została przyznana podczas XIX Walnego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

PTTK szczyci się ponad 140-letnimi tradycjami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i ponad 110-letnimi Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Od ponad 65 lat działa na rzecz tworzenia warunków do uprawiania turystyki i rozwijania  krajoznawstwa. Utrzymuje 79 tysięcy kilometrów szlaków turystycznych, certyfikuje przewodników miejskich i terenowych, prowadzi muzea, izby regionalne i regionalne pracownie krajoznawcze, tworzy wzorce programów dla szkół w zakresie edukacji krajoznawczo - turystycznej oraz kultywowania języka polskiego.

 

Na zjeździe wręczono czołowym działaczom Towarzystwa odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jak też i resortowe, przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki.  Również podczas zjazdu wręczono Nagrody „Ziemi”, najstarszego obecnie periodyku krajoznawczego, wydawanego przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze od 1910 r., a obecnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Laureatami zostali Stefan Jakubowski z Andrychowa, Anna Kirchner z Siedlec, Pola Kuleczka z Zielonej Góry, Bogdan Kucharski z Poznania, Włodzimierz Majewicz z Warszawy, Henryk Miłoszowski z Torunia, Józef  Partyka z Ojcowa, Maria i Przemysław Pilichowie z Warszawy, Andrzej Wasilewski z Lublina oraz Alicja i Ryszard Wrzoskowie z Gdyni. Każdy z wyróżnionych zapisał piękne karty z historii krajoznawstwa. Tradycyjnie formą tej Nagrody są specjalnie przygotowane obrazy autorstwa Józefa Jurczyszyna.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT