Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Napisz scenariusz pokazu astronomicznego!

plakat pokaz astronomiczny.jpeg

10 lutego2016 r.

 

 

Dr Agnieszka Słowikowska z Instytutu Astronomii im. prof. Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej ogłaszają konkurs na krótki scenariusz pokazu astronomicznego, który będzie się odbywał  w Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Konkurs jest  adresowany do miłośników astronomii w każdym wieku.

 

 

Zadanie konkursowe polega na napisaniu krótkiego scenariusza pokazu astronomicznego dedykowanego niedawno otwartemu Planetarium Wenus. Do udziału w konkursie jego organizatorzy zapraszają dzieci oraz dorosłych. Prace będą rozpatrywane w różnych kategoriach wiekowych – od 4 do 9 lat; 10 - 12 lat; 13 - 15 lat; 16 - 18 lat; powyżej 18 lat.

 

Ponadto każdy może nadesłać pracę w kategorii open, w której nie ma grup wiekowych. Tematyka pracy jest zgodna z założeniami Konkursu, ale forma pracy jest dowolna. Może to być film, komiks, nagrane opowiadanie lub inna forma, którą wymyśli uczestnik Konkursu. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę w odpowiedniej dla siebie kategorii wiekowej oraz jedną pracę w kategorii open. 

 


Termin składania prac mija 10 marca br. Prace w wersji innej niż multimedialna należy nadesłać na adres:
Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila
Uniwersytet Zielonogórski
Budynek A-2
ul. prof. Z. Szafrana 2
65-516 Zielona Góra
z dopiskiem ,,Konkurs Wenus” oraz informacją w jakiej kategorii wiekowej lub kategorii open jest praca.

 


Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, w tym lornetki, książki o tematyce astronomicznej, prenumeraty dwumiesięcznika Urania-Postępy Astronomii.

 


Więcej informacji na stronie:http://astro.ia.uz.zgora.pl/~aga/engage_fnp/
 

Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się z jego regulaminem: http://astro.ia.uz.zgora.pl/~aga/engage_fnp/wp-content/uploads/2016/01/regulamin.pdf

 

 

Ogłoszony konkurs jest przeprowadzany w ramach realizacji grantu z programu SKILLS - eNgage Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jedną z 11. laureatów III edycji tego konkursu jest dr Agnieszka Słowikowska z Instytutu Astronomii im. prof. J. Gila UZ. Głównym celem konkursu SKILLS - eNgage jest rozwój umiejętności dotyczących popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych wśród różnych grup odbiorców nie będących naukowcami, przede wszystkim wśród młodzieży i studentów. Projekt dr A. Słowikowskiej zakłada spotkania z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz liceów, a także z miłośnikami astronomii w każdym wieku. Szczegóły projektu dr Agnieszki Słowikowskiej znajdują się pod adresem http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?dr-agnieszka-slowikowska-zdobywczynia-prestizowego-grantu

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT