Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nauczyciele z Grecji, Rumunii, Turcji i Włoch odwiedzili UZ

22 czerwca 2021 r.

 

IMG_20211020_105129.jpg

Uczestnicy spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej, fot. K. Rabiko

W środę, 20 października br., Dział Współpracy z Zagranicą UZ gościł 25 osobową grupę nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z Grecji, Rumunii, Turcji i Włoch oraz przedstawicieli z Zespołu Edukacyjnego w Przyborowie k/ Nowej Soli. Zagraniczni nauczyciele, których w ramach Programu Erasmus+ przyjmował ZE w Przyborowie, odwiedzili Uniwersytet Zielonogórski, jako jeden ze strategicznych punktów na edukacyjnej mapie regionu. Celem wizyty było praktyczne ukazanie systemu edukacyjnego funkcjonującego w Polsce począwszy od przedszkola po szkolnictwo wyższe na przykładzie konkretnych placówek oświatowych, wymiana dobrych praktyk i przekazanie o informacji o możliwościach jakie daje Program Erasmus+.

 

Wizytę gości rozpoczęto w sali konferencyjnej biblioteki uniwersyteckiej, gdzie odbyły się prezentacje multimedialne i wirtualna wycieczka po Uczelni. Spotkanie prowadziła Kamila Rabiko - kierownik działu Współpracy z Zagranicą. Po spotkaniu, goście zwiedzili gmach biblioteki i korzystając z pięknej pogody, uwiecznili wizytę pięknymi zdjęciami na jego tle. 

 

Kolejnym punktem wizyty na Uniwersytecie Zielonogórskim były spotkania na Wydziale Artystycznym UZ,  podczas których nauczyciele zwiedzili pracownie malarstwa, linorytu, sitodruku oraz  rysunku i szkła artystycznego. Ogromną atrakcją dla zwiedzających okazała się praca artystyczna studentów, których mogli podglądać  przy tworzeniu pięknych obrazów w pracowni malarstwa. Wizytę zwieńczył spacer do Planetarium Wenus i Zielonogórskiej Palmiarni.

 

Patronat nad spotkaniem objął prof. Marcin Mrugalski - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłości, podopieczni zagranicznych gości, wybiorą UZ na swoją destynację w ramach programu Erasmus+ lub znajdą się w gronie żaków UZ. 

 

 

 

IMG_20211020_102648.jpg IMG_20211020_104320.jpg
1. Uczestnicy spotkania, Biblioteka Uniwersytecka, fot. K. Rabiko 2. Uczestnicy spotkania, Biblioteka Uniwersytecka, fot. K. Rabiko
IMG_20211020_113707.jpg IMG_20211020_114313.jpg
3. Uczestnicy spotkania, Wydział Artystyczny, fot. K. Rabiko 4. Uczestnicy spotkania, Wydział Artystyczny, fot. K. Rabiko
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT