Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce czyli spektakl dla dzieci w wykonaniu studentów UZ

11 stycznia 2016 r.

 

 

Studenci Animacji Kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich od 5 roku życia na bajkę O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce wg tekstu Marty Guśniowskiej.

 

O rękę inteligentnej, pracowitej i wrażliwej Królewny Pięknotki ubiegali się czterej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak i Książę Wygibasek i Królewicz Piękniewicz. Był jeszcze jeden, znacznie ustępujący im urodą, szlachetny Rycerz Pryszczycerz, który skrywał swe lico za tajemniczo opuszczoną przyłbicą.
 

Chcąc wybrać najlepszego męża, Królewna z pomocą czarodziejskich umiejętności Wiedźmiły, poddała zalotników dość zaskakującej próbie. Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? Sprawdźcie sami, poznając zabawną historię „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”.
 

To barwna, pełna humoru, ale też pouczająca opowieść o tym, że prawdziwe dobro i piękno czasem trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. I że nie zawsze jest tam, gdzie nam się pozornie wydaje. 
 

Bajke będzie można obejrzeć w środę, 13 stycznia br. o godz. 10.00 i 17.00 w klubie Hydro(za)gadka przy ZOK, ul. Festiwalowa 3.

 

Wstęp wolny!

 

Źródło: zok.com.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT