Obchody Wielkiego Dnia Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UZ

1 czerwca 2015 r.

 

Bee-apis.jpg

 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowuje się już do Wielkiego Dnia Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia 2015 r. Tego dnia organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na rolę pszczół, ale też innych zapylaczy, bez których przyroda nie ma szans na przetrwanie. W sposób pośredni lub bezpośredni zapylacze nas żywią, w naturze zaś zapewniają ciągłość niezliczonych ekosystemów. Niestety, pszczołowate przeżywają kryzys w wielu miejscach na świecie, a ich egzystencja w przyszłości staje pod znakiem zapytania. Nie tak dawno w województwie lubuskim mieliśmy do czynienia ze swoistym Armagedonem w świecie pszczół. Dlatego niezwykle ważny jest wzrost świadomości naszego społeczeństwa w tym zakresie.

 

Zapraszamy do współpracy osoby prywatne i przedsiębiorstwa związane z pszczelarstwem. Będą oni mogli wystawić swoje stanowiska i wyroby na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, aby promować swoją działalność, ale też edukować gości Ogrodu w tym tak ważnym dniu.

 

Organizatorzy ze swojej strony zapewniają bezpłatnie powierzchnię na terenie Ogrodu. Obchody Wielkiego Dnia Pszczół rozpoczną się o godzinie 9.00 i będą trwały do godziny 15.00, będzie istniała możliwość pozostania ze swoim stanowiskiem do godziny 19.00. Jedynym warunkiem będzie wypełnienie i dostarczenie papierowej wersji formularza zgłoszeniowego dostępnego już niebawem na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego: www.ogrod.uz.zgora.pl.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT